2024 ANKARA SÜRÜCÜ KURSU FİYATLARI

Bu yazımızda sizleri 2024 yılına ait en güncel sürücü kursu fiyatları hakkında bilgilendireceğiz. Aşağıda yer verdiğimiz bilgi ve fiyatların Ankara ilinde uygulanan, Ankara Valiliğince belirlenmiş taban fiyatlar olduğunu belirtmek isterim. 

Ensar Melik Sürücü Kursları Olarak biz de Ankara’da faaliyet göstermekteyiz. Ehliyet ihtiyacınız var ise 0312 911 25 04 numaralı telefondan bizinle iletişime geçebilirsiniz.

Hadi gelin 2024 yılında Ankara da Ehliyet Fiyatı ne kadarmış birlikte bakalım.

Güncelleme: 08/01/2024 12:44

Artık herkesçe bilindiği üzere 2016 yılından beri Türkiye genelindeki tüm sürücü kurslarında taban fiyat uygulaması bulunmakta. Bu yazımızda sizlerle Ankara ilindeki sürücü kursu fiyatlarından bahsedeceğim. Bilindiği üzere 17 çeşit ehliyet türü bulunmaktadır. Bunların hepsinin fiyatından bahsetmek yazının hacmi açısından olanaksız olduğundan, burada en çok tercih edilen otomobil ehliyeti, tır ehliyeti, motor ehliyeti ,psikoteknik belgesi, src belgesi ve iş makinası ehliyeti gibi ehliyetlerin Ankara fiyatlarından bahsedeceğim. Bunların dışında almayı düşündüğünüz bir ehliyet varsa ve fiyatını merak ediyorsanız 0312 911 25 04 numaralı telefonumuzdan da bizi arayıp bilgi alabilirsiniz. Kurumumuzun Ankara da Tüm belgeri veren iki kurumdan birisi olduğunu tekrar hatırlatmak isterim. Hadi şimdi gelin en çok tercih edilen ehliyet fiyatlarına, yani Ankara sürücü kursu fiyatlarına birlikte bakalım.

Ankara B Sınıfı Ehliyet (Otomobil Ehliyeti) Fiyatı

Yazımızın bu bölümünde ehliyet almanın ilk basamağı olan B sınıfı Ehliyet fiyatlarından, yani otomobil ehliyeti fiyatından bahsedeceğim. Bilindiği üzere 2 tür otomobil ehliyeti bulunmakta. Bunlar: (1) B sınıfı manuel vites otomobil ehliyeti ve (2) B sınıfı otomatik vites otomobil ehliyettidir. Manuel vites ehliyet alanlar, otomatik vites ehliyeti de almış olurlar. Manuel Vites B Sınıfı Ehliyet daha avantajlı olsa da, fiyatı otomatik vites ehliyet ile aynıdır. Ankara valiliğince belilermiş kurs ücreti ise 13.750 TL dir. Sınavlar ve diğer kalemler hakkında bilgi almak için B Sınıfı Ehliyet Herşey Dahil konulu yazımıza göz atabilirsiniz.

Ankara A Sınıfı Ehliyet (Motor Ehliyeti) Fiyatı

Bilindiği üzere 4 tür motor ehliyeti bulunmaktadır. Bunlar M, A1, A2 ve A sınıfı ehliyetlerdir. Motor ehliyetlerinin en büyüğü A sınıfı ehliyet, en küçüğü ise M sınıfı ehliyettir. A sınıfı ehliyet almanın şartları M sınıfı ehliyet almaya nazaran daha zordur. A sınıfı ehliyet alabilmek için 20 yaşında olmak ve 2 yıllık A2 ehliyetinin olması ya da 24 yaşında olmak gerekmektedir. B sınıfı olanlar için A sınıfı ehliyet fiyatı 11.003 TLA2 Sınıfı Ehliyet Fiyatı 9.387 TL, A1 Sınıfı Ehliyet Fiyatı 8.472 TL dir. Bu ücretlere ilave olarak gireceğiniz direksiyon sınavı 750 TL sınav harcı ödemeniz gerekmektedir. Paylaştığım fiyatlar B sınıfı ehliyeti olan kişilerin motor ehliyeti alırken ödeyeceği fiyatlardır. B sınıfı ehliyetiniz yok ise bu fiyatlar farklılık göstermektedir. Direk motor ehliyeti almayı düşünüyorsanız ve B sınıfı ehliyetiniz yoksa 0312 911 25 04 numaralı telefonumuzdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Ankara D Sınıfı Ehliyet (Otobüs Ehliyeti) Fiyatı

Bilindiği üzere 4 tür otobüs nevi ehliyet bulunmaktadır. Bunlar D1, D, D1E, ve DE dir. Ben yazımızın bu kısmında en çok alınan ve sorulan D sınıfı Otobüs ehliyetinin Ankara fiyatlarından bahsedeceğim. Bilindiği üzere D sınıfı otobüs ehliyeti alabilmek için 24 yaşınızda olmanız gerekmektedir. 24 yaşında değilseniz D1 sınıfı gibi daha küçük ehliyetlere yönelebilirsiniz. D sınıfı otobüs Ankara fiyatı ise 10.322 TL dir. Bu fiyatlar sadece kursa ödeyeceğiniz tutardır. Her şey dahil fiyatlar hakkında bizi arayarak bilgi alabilirsiniz.

Ankara Ce Sınıfı Ehliyet (Tır Ehliyeti) Fiyatı

C sınıfı ehliyetler C,Ce,C1,C1e, dir. Yazımızın bu kısmında Ce sınıfı tır ehliyetinin Ankara fiyatından bahsedeceğiz. Ce sınıfı tır ehliyeti alabilmek için C sınıfı kamyon ehliyetinizin olması gerektiğini ve 21 yaşında olmanız gerektiğini hatırlatırım. Ce sınıfı tır ehliyetinin Ankara fiyatına gelecek olursa. Ce sınıfı tır ehliyetinin Ankara fiyatı 10.030 TL dir.

Ankara C Sınıfı Ehliyet (Kamhyon Ehliyeti) Fiyatı

Tır ehliyeti alacakların ilk olarak almaları gereken ehliyet C sınıfı Kamyon ehliyetidir. C sınıfı kamyon ehliyetiniz yok ise Ce sınıfı tır ehliyeti alamazsınız. C sınıfı kamyon ehliyetinin fiyatı sahip olduğunuz B sınıfı ehliyet yılına göre farklılık göstermektedir. Ehliyetiniz 2016 sonrası ise Ce sınıfı kamyon ehliyeti fiyatı 14.996 TL dir.

Ankara Src Belgesi Fiyatı (Src 1, Src 2, Src 3, Src 4)

Bilindiği üzere ticari amaçla araç kullanacaksanız ehliyetinize ek olarak Src Belgenizin ve Psikoteknik Raporunuzun olması gerekmektedir. Src Belgesi Ankara fiyatları hakkında bilgi almak için tıklayınız. Psikoteknik fiyatları hakkında bilgi almak için ise Psikoteknik fiyatları başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Ankara Psikoteknik Fiyatı

Bilindiği üzere ticari araç kullananların almaları gereken iki belge bulunmaktadır. Bunlardan birisi yukarıda fiyatını zikrettiğimiz src belgesidir. Bir diğeri de bu başlık altında fiyatını ifade edeceğimiz psikoteknik belgesidir. Psikoteknik belgesi Ankara taban fiyatı 1500 TL dir. Bu belgenin detayları hakkında bilgi almak için tıklayabilirsiniz.

Ankara G Sınıfı Ehliyet (İş Makinası) Fiyatı

Bilindiği üzere 50′ nin üzerinde iş makinası türü bulunmaktadır. Diğer araçların olduğu gibi bu iş makinalarının da ehliyeti vardır. İş makinası ehliyeti Türkiye’de çok az kurum tarafından verilmektedir. Kursumuz bu ehliyeti veren sayılı kurumdan birisidir. İş makinası ehliyeti fiyatı 10.000 TL dir. Detaylar hakkında bilgi almak ve aklınızdaki başkaca sorulara cevap almak için 0312 911 25 04 numaralı telefonumuzdan bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

2024 Ehliyet Harcı Ne Kadar?

Bilindiği üzere sürücü kurslarından başarılı olduğunuzda size sertifika verilir. Araç kullanabilmek için bu sertifikanızı ehliyete çevirmeniz gerekmektedir. Bu aşamada devlete bir takım vergiler ödersiniz. Bu vergiler ehliyet harcı olarak isimlendirilmektedir. B sınıfı ehliyet için ehliyet harcı 5165,45 TL dir. Diğer ehliyet sınıflarının harçları hakkında bilgi almak için 2024 Ehliyet Harçları başlıklı yazımıza okuyabilirsiniz.

Keçiören Sürücü Kursu Fiyatları 2024

Yukarıda paylaştığım fiyatlar Ankara Keçiören ilçesi için de geçerlidir. Keçiören de ikamet ediyorsanız ve ehliyet almayı düşünüyorsanız detaylar için 0312 911 25 04 numaralı telefonumuzdan bizimle iletişime geçebilirsiniz. Keçiören’ in muhtelif yerlerinde şubelerimiz bulunmaktadır. Şube detaylarımız hakkında bilgi almak için tıklayın.

Kapanış

Bu makalemizde sizleri sıkmayacak şekilde sürücü kursu Ankara fiyatlarına değinmeye çalıştık. Mümkün mertebe en çok tercih edilen ehliyetlerin fiyatlarına değinmeye çalıştık. Umarın faydalı olabilmişizdir. Mutlu ve sağlıklı günler dileriz.

8 thoughts on “2024 Ankara Sürücü Kursu Fiyatları”

  1. Ensar Melik Sürücü Kursu (Ankara-Keçiören)

   Merhaba, 0312 911 25 04 numaralı telefondan her şey dahil fiyatlar ve sınav tarihleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

  1. Hem yazılı hem uygulama sınavınız için 4 er hakkınız bulunmaktadır. Yazılı sınavdan bir defa kaldınız diyelim, 3 defa daha sınava girebilirsiniz.

  1. Otomobil ehliyetinin güncel fiyatı 3100 TL dir. Bu ücret kursa ödeyeceğiniz ücrettir. Bunun dışında devlete ödeyeceğiniz vergiler ve harçlar da bulunmaktadır. Her şey dahil fiyat hakkında bilgi almak için 0312 911 25 04 numaralı telefondan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

   1. Merhaba fiyatlar, bölgeden bölgeye farklılık göstermektedir. Genel fiyatlandırma yazımızda paylaştığımız şekildedir. 0312 378 33 10 numaralı telefondan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir