2024 PSİKOTEKNİK BELGESİ ÜCRETİ NE KADAR?
(ANKARA)

Genel Olarak Psikoteknik Raporu | Psikoteknik Belgesi Ücreti

Bu yazımız, psikoteknik ücretleri hakkındadır. Eğer Psikoteknik Belgesini ticari araç kullanmak için alıyorsanız, Src Belgesine de ihtiyacınızın olduğunu unutmayın. 2024 yılına ait güncel Src Fiyatları hakkında bilgi almak için Src Fiyatları başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz. Okumak için tıklayın.

Ensar Melik Psikoteknik Değerlendirme Merkezi olarak biz de Psikoteknik Belgesi vermekteyiz. Ankara Keçiören de faaliyet gösteriyoruz. Keçiören’ nin Kuşcağız, Esertepe, Tepebaşı, Bağlum ve Kafkaslar bölgelerinde şubelerimiz bulunmaktadır. Psikoteknik belgesi hakkımda daha fazla bilgi almak için 0312 911 25 04 numaralı telefondan bizimle iletişime geçebilirsiniz ya da şubelerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Yazı İçeriği

Genel Olarak Psikoteknik Raporu

Ankara'daki Psikoteknik Belgesi Ücreti için arayın.

Psikoteknik Belgesi, Ticari Araç kullananların psikolojik durumunun, sürücülük yapmaya elverişli olduğunu gösteren belgedir. Ticari araç kullanmak için Src Belgesine ek olarak Src Belgesinin de alınması gerekir. Ayrıca, ehliyetini mevzuatta belirtilen sebeplerden dolayı kaptıranların da psikoteknik testine girip, psikoteknik raporu almaları gerekmektedir. Psikoteknik raporu Sağlık Bakanlığından onay almış, Psikoteknik Merkezlerince verilir. Bu merkezler sınırlı sayıdadır. Ensarmelik Psikoteknik Merkezi (Ankara) bu merkezlerden birisidir.

Psikoteknik Raporu Ücretleri (Ankara)

Psikoteknik Raporu ücretleri her yıl Sağlık Bakanlığınca belirlenir. 2024 yılı için de taban fiyat ücreti  1100 TL olarak belirlenmiştir. Psikoteknik alabilmek için yaklaşık 1 saat süren bir teste girilir. Bu testin akabinde psikiyatrist muayenesi için devlet hastanesi veya özel hastaneden randevu almanız gerekir. Psikiyatristin durumunuzu onaylaması ile işleminiz tamamlanır. Ve Psikoteknik raporunuz e-Devletinize düşer. Tüm bu işlemleri aynı gün içerisinde tamamlanmanız mümkündür.

Bu yazımda, sizleri Psikoteknik ücretleri hakkında bilgilendirmeye çalıştım. Elimden geldiğince anlaşılır bir yazı kaleme almaya gayret ettim. Buna rağmen aklınızda cevaplanmamış sorular varsa 0312 911 25 04 numaralı telefondan bizlere sorabilirsiniz. Kafanızdaki soru işaretlerini gidermekten mutluluk duyarız.

Ensarmelik Psikoteknik Merkezi olarak Ankara’nın Keçiören ilçesinde hizmet vermekteyiz. Psikoteknik ihtiyacınız varsa sizi çaya bekleriz 🙂 İyi günler dilerim.

Ensar Melik Psikoteknik Merkezi Ailesi

8 thoughts on “Psikoteknik Belgesi Ücreti Ankara”

    1. Ensar Melik Sürücü Kursu (Ankara-Keçiören)

      yazılma tarihinize göre farklılık göstermekle beraber ortalama 1 ay içerisinde alabilirsiniz.

  1. Alkollü araç kullanmaktan ehliyetimi kaptırdım ve günü doldu şimdi ehliyetimi geri almam için benden piskotek raporu istiyor bölge trafik ne yapmam gerektiği hakkında bana bilgi verirmisiniz saygılar

    1. Merhaba, eğer Ankara da ikamet ediyorsanız öncelikle Kurtuluş da bulunan trafik şubeye gidip, yapılması gereken işlemi belirten yazı almalısınız. Daha sonra da 0312 911 25 04 numaralı telefonumuzdan bizi arayıp psikoteknik randevusu alabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir