2023 PSİKOTEKNİK BELGESİ ÜCRETİ NE KADAR?

Psikoteknik Belgesi
Ankara’daki Psikoteknik Belgesi Ücreti için arayın.

Bu yazımız psikoteknik ücretleri hakkındadır. Eğer psikotekniği ticari araç kullanmak için alıyorsanız, Src belgesine de ihtiyacınızın olduğunu unutmayın. Src Fiyatları hakkında bilgi almak için Src Fiyatları başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz. Okumak için tıklayın.

Genel Olarak Psikoteknik Raporu

Psikoteknik Belgesi Ticari Araç kulananların psikolojik durumunun sürücülük yapmaya elverişli olduğunu gösteren belgedir. Ticari araç kullanmak için Src Belgesine ek olarak Psikoteknik Belgesinin de alınması gerekir. Ayrıca ehliyetini mevzuatta belirtilen sebeplerden dolayı kaptıranların da psikoteknik testine girip, psikoteknik raporu almaları gerekmektedir. Psikoteknik raporu Sağlık Bakanlığından onay almış, Psikoteknik Merkezlerince verilir. Bu merkezler sınırlı sayıdadır. Ensarmelik Psikoteknik Merkezi(Ankara) bu merkezlerden biridir.

Psikoteknik Raporu Ücretleri (Ankara)

Psikoteknik Raporu ücretleri her yıl Sağlık Bakanlığınca belirlenir. 2023 yılı için de taban fiyat ücreti  750 TL olarak belirlenmiştir. Psikoteknik alabilmek için yaklaşık 1 saat süren bir teste girilir. Bu testin akabinde psikiyatrist muayenesi için devlet hastanesi veya özel hastaneden randevu almanız gerekir. Psikiyatristin durumunuzu onaylaması ile işleminiz tamamlanır. Ve Psikoteknik raporunuz e-Devletinize düşer. Tüm bu işlemleri aynı gün içerisinde tamamlanmanız mümkündür.

Bu yazımda sizleri Psikoteknik ücretleri hakkında bilgilendirmeye çalıştım. Elimden geldiğince anlaşılır bir yazı kaleme almaya gayret ettim. Buna rağmen aklınızda cevaplanmamış sorular varsa 0312 911 25 04 numaralı telefondan bizlere sorabilirsiniz. Kafanızdaki soru işaretlerini gidermekten mutluluk duyarız.

Ensarmelik Psikoteknik Merkezi olarak Ankara’nın Keçiören ilçesinde hizmet vermekteyiz. Psikoteknik ihtiyacınız varsa sizi çaya bekleriz 🙂 İyi günler dilerim.

Ensar Melik Psikoteknik Merkezi Ailesi

6 thoughts on “Psikoteknik Belgesi Ücreti Ankara”

  1. Alkollü araç kullanmaktan ehliyetimi kaptırdım ve günü doldu şimdi ehliyetimi geri almam için benden piskotek raporu istiyor bölge trafik ne yapmam gerektiği hakkında bana bilgi verirmisiniz saygılar

    1. Merhaba, eğer Ankara da ikamet ediyorsanız öncelikle Kurtuluş da bulunan trafik şubeye gidip, yapılması gereken işlemi belirten yazı almalısınız. Daha sonra da 0312 911 25 04 numaralı telefonumuzdan bizi arayıp psikoteknik randevusu alabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?