2022 SRC BELGESİ FİYATLARI ANKARA

Bu yazımda sizleri 2022 yılına ait Src Fiyatları hakkında bilgilendireceğim.  Sizleri sıkmayacak, kısa bir yazı kaleme almaya çalıştım. Buna rağmen eksik kalan yada kafanızdaki soru işaretlerini gidermeyen kısımlar için aşağıya yorum bırakabilirsiniz. En kısa sürede cevaplayacağız.

Güncelleme: 22/04/2022 11:00

.src Fiyatları
Src Belgesi Keçiören, Src Ankara, Src 1,2,3,4

Sorularınızı Aşağıya Yorum Olarak Bırakabilirsiniz. En Kısa Sürede Cevaplayacağız.

Makalemiz 2022 Yılına Ait Güncel  Src Belgesi Fiyatları Hakkındadır. Ticari araç kullanıyorsanız Src Belgesinin’ nin yanında Psikoteknik raporunuzun da olması gerektiğini unutmayın. Psikoteknik fiyatları hakkında bilgi almak için tıklayabilirsiniz.

Bilindiği üzere 5 çeşit SRC Belgesi vardır. Bunlar: Src 1, Src 2, Src 3, Src 4 ve Src 5 belgeleridir. Src 1  Belgesi alan, Src 2 belgesini de almış olur. Aynı şekilde Src 3 Belgesini Alan Src 4 Belgesini de almış olur. Bu kısa bilgilendirmeden sonra gelelim 2022 yılı Src Belgesi Fiyatlarına.

Src Belgesi
Src Belgesi Fiyatı Ankara

Bilindiği üzere Milli Eğitim Bakanlı 2016 yılında çıkarttığı bir yönetmelik ile Src Fiyatlarında taban fiyat uygulanmasına geçmiştir. Bu yönetmelik kapsamında Her il için ekonomik koşulları göz önüne alınarak Src Belgesi Taban Fiyatları belirlenmiştir. Yani Src Fiyatları İl sınırları içerinde her yerde aynıdır desek yanlış bir beyanda bulunmuş olmayız. Birazdan sizlerle paylaşacağım Fiyatlar Ankara için Src Belgesi Fiyatlarıdır. Diğer iller de bu fiyatlar farklıdır. Ancak Ankara’ nın Merkezinde yer alan Keçiören, Yenimahalle, Ulus, Kızılay, Çankaya vs. ile Dış ilçeleri olan Çamlıdere, Polatlı, Elmadağ, Kahraman Kazan vs.  de aşağıdaki Src fiyatları geçerlidir. Bu fiyatların altında Src Belgesi Bulmak mümkün değildir.

Şimdi Gelelim 2022 yılı için güncellenmiş Src Fiyatlarına(Ankara İçin):

Src 1 Yurtdışı Yolcu Taşımacılığı Fiyatı1350 TL

Src 2 Yurtiçi Yolcu Taşımacılığı Fiyatı 1250 TL

Src 3 Yurtdışı Yük Taşımacılığı Fiyatı1350 TL

Src 4 Yurtiçi Yük Taşımacılığı Fiyatı1250 TL

Src Belgesi Ankara

Bu fiyatlara ilave olarak Bakanlıkça belirlenen 130 TL tutarında sınav harcı vardır. Yani sınav parası vardır. Ek olarak birde 35 TL tutarında kart parası Bakanlıkça alınmaktadır.

Tabiri caiz ise Src Belgesinin Anahtar teslim Fiyatı Ankara sınırları içerinde şu şekildedir:

Src 1 Yurtdışı Yolcu Taşımacılığı Fiyatı (1350 TL) + Sınav Harcı (130 TL)+Kart Parası (42 TL) = 1522 TL

Src 2 Yurtiçi Yolcu Taşımacılığı Fiyatı  (1250 TL) + Sınav Harcı (130 TL) + Kart Parası (42 TL) = 1422 TL

Src 3 Yurtdışı Yük Taşımacılığı Fiyatı (1350 TL) + Sınav Harcı (130 TL) + Kart Parası (42 TL) = 1522 TL

Src 4 Yurtiçi Yük Taşımacılığı Fiyatı (1250 TL) + Sınav Harcı(130 TL) +Kart Parası (42 TL) = 1422 TL

Src Belgesi Sınavı

Evet arkadaşlar. Src Fiyatları Ankara Sınırları içerinde her bir Src Belgesi için yukarıdaki şekildedir. Sizleri sıkmayacak kısa bir yazı kaleme almaya çalıştım. Umarım aydınlatıcı olmuştur. Aklınıza takılan her türlü soruyu 0312 911 25 04 numaralı telefonumuzdan rahatlıkla bizlere sorabilirsiniz.

Hepinize mutlu günler dilerim.

Sizi Hemen Arayalım
Bu alan boş bırakılamaz

32 thoughts on “2022 SRC BELGESİ FİYATLARI ANKARA”

 1. Merhaba hafif ticari araç İçin yani doblo kango vs için src 4 mü almamız gerekiyor ayrıca sürücü belgesi tarihi ile alakalı bir şey vardı önceden 2003 öncesi direk alabiliyordu vs hala öylemi

  1. Doblo, kango gibi araçlar genel olarak ruhsatta ticari olarak geçmektedir. Sizin aracınız da ruhsatta ticari olarak geçiyor ise Src 4 Belgesi ve Psikoteknik belgesi almanız gerekiyor. Eski tarihli ehliyeti olan adaylar Sınavsız olarak Src Belgesi alabilmekteler. Src Muafiyet hakkında bilgi almak için “Src Muafiyet İşlemi” başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz. Göz atmak için tıklayın

  1. Merhaba, fiyatlar ve ödeme koşulları hakkında 0312 329 60 09 numaralı telefondan detaylı bilgi alabilirsiniz.

  1. İki belgeyi aynı anda alamazsınız. Her iki belge için ayrı ayrı sınava girmeniz gerekmektedir. Yazılacağınız kurumun sınav tarihlerine göre 45 gün içerisinde her iki belgeyi de almanız mümkündür. Ensar Melik Src Kursu olarak Src 1 ve Src 3 belgelerini vermekteyiz. Fiyatlar ve sınav tarihler hakkında bilgi almak için 0312 330 60 25 numaralı telefondan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  1. Src belgesini ticari taşımacılık yapan kişilerin alması gerekir. Zira mevzuatta src belgesi ticari taşımacılık yapan kişilerin alması gereken mesleki yeterlilik belgesi olarak tanımlanmıştır. Bu nedenden hususi kullanımlar için src belgesi almanıza gerek yoktur. Dijital ehliyet hakkında bilgi almak için bağlı bulunduğunuz ilin ticaret odasına başvurabilirsiniz. O konuda bir bilgim yok. Sürücü kursları vermiyor dijital ehliyeti.

  2. Kangoo araç aldım kamyonet ruhsatlı ehliyetim e sınıfı aile arabası olarak kullanacağım SRC belgesi almam gerekiyor mu

   1. Aracınız ruhsatta ticari olarak geçiyor ise Src Belgesi ve Psikoteknik raporunuzun olması gerekiyor. Ruhsatta ticari olarak geçen araçları aileniz ile yolcuklukta kullansanız dahi bu belgelere sahip olmalısınız. Eğer aracınız ruhsatta hususi kullanıma özgülendi ise Src ve Psikoteknik almanız gerekmez.

 2. Merhaba. Ben 2011de ehliyetimi aldım. 2013de src kursuna yazıldım sınava girdim önce kurstan başarılı olmuşsunuz gelip alıp dendi ben gitmedim bile 1 sene sonra aradığımda siz bu sınavdan kalmışsınız giriş hakkınız da yok tekrar kayıt olacaksınız dediler. Ben şimdi 8 sene önce katıldığım kurs ile tekrar ödeme yapmadan direk sınava girebiliyor muyum

  1. Girmediğiniz her sınav için haklarınız ilerler. Bu nedenden 8 sene önce katıldığım kurstan kaynaklı Src belgenizi alamazsınız. Bir Src Kursuna tekrar yazılıp yeniden kurs almanız ve sınava girmeniz gerekiyor.

    1. İki Src belgesini de bizden aldığınızda ikinci belgede %50 indirimli oluyor. Detaylar için 0312 378 33 10 numaralı telefonumuzdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  1. Src 4 belgesi 900 TL, Src 2 belgesini de bizden alırsanız %50 indirimli oluyor yani 450 TL ye geliyor. İkisi toplam 900+450=1350 TL dir. Taksit imkanımız bulunmakta.

  1. İki belge için ayrı ayrı işlem yapmanıza gerek yok. Src 3 aldığınız da Src 4 de almış oluyorsunuz. Bu neden Src 3 için başvuru yapmanız durumunda istediğiniz sonuca ulaşacaksınızdır.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?