2018 Yılı İçin Src’ den Muaf Olanlar

SRC BELGESİ
SRC 1-2-3-4

Bilindiği üzere ülkemizde yük ve yolcu taşımak isteyen araç sürücülerinin sahip olması gereken 3 adet belge vardır. Bunlardan ilki kullanmak istedikleri aracın ehliyeti. Örneğin: Tır kullanmak isteyenleri Ce sınıfı ehliyete, Otobüs kullanmak isteyenlerin D sınıfı ehliyete sahip olmaları gerekir. İkincisi ise Src belgesidir. Src belgesinin 5 türü vardır. Yolcu taşımak isteyenlerin Src 1 veya Src 2 , yük taşımak isteyenlerin ise Src 3 veya Src 4 belgelerinden birinin almaları gerekir. Üçüncü aranan belge ise Psikoteknik raporudur.  Src’ den muaf adayların yapacakları işlemlere geçmeden önce kursumuzda bu üç belgenin verildiği belirtmek isterim. Daha detaylı bilgi 0312 911 25 04 nolu numaradan bizimle iletişime geçebilirsiniz 🙂

Şimdi gelelim, SRC belgesi için gerekli evraklar nelerdir? E-Devlet SRC belgesi nasıl alınır(2018  yılı için)? Kimler Src Sınavından Muaftır? sorularına yanıt vermeye.

2018 Yılı İçin Src’ den Muaf Olanlar( En Güncel Bilgiler)

Şimdi kısaca Src Belgesinden kimler muaftır sorusuna yanıt verelim. Eğer sizin de 25/02/2003 tarinden önce alınmış bir B sınıfı ve üstü sürücü belgeniz varsa Src’ den muafsınız demektir. Bu durumda bir Src Kursuna ücret ödemek durumunda kalmaksızın Src belgesi alabilirsiniz.  Eğer 25/02/2003  öncesi alınan ehliyetiniz B ehliyeti ise Src 2 ve Src 4′ ü, daha büyük bir ehliyet ise Src 1 ve Src 3′ ü sınavsız alabilirsiniz. Bu tarihten sonra ehliyet almış kişilerin bir Src kursuna yazılması gerekir.

SRC BELGESİ E-DEVLET’TEN NASIL ALINIR?

2018  yılında gelen güncellemeler ile src belgesi almak artık çok kolay. Aşağıdaki linke tıklayıp açılan sayfada sizden istenen bilgileri doldurarak 5 dakika da src belgesinizi alabilirsiniz.  Sınavsız Src belgesi almak için aşağıdaki linke tıklayın:

E-Devlet SRC Belgesi Almak için Tıklayınız

SRC BELGESİ MUAFİYET İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

 Bir adet Dilekçe

 Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

 Ehliyet Fotokopisi (25/02/2003 tarihi öncesine önce ait B, C, D, E sınıfı ehliyetinizin olması gerekir)

– 2 Adet Biometrik Fotoğraf

– SSK Hizmet Dökümü (B sınıfı sürücü belgesi olanların en az 90 gün çalıştıklarını belgelemeleri gerekmektedir)

 

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?