Psikoteknik Belgesi 2024
(Ankara | Keçiören)

Bu yazımızda sizleri genel olarak psikoteknik belgesi hakkında bilgilendireceğiz. Psikoteknik belgesi hakkında merak edilen tüm sorulara yazımızda cevap bulabileceksiniz. 

Ensar Melik Psikoteknik Merkezi olarak biz de Psikoteknik Belgesi vermekteyiz. Ankara Keçiören’de faaliyet gösteriyoruz. Keçiören’in Kuşcağız, Tepebaşı, Esertepe, Bağlum ve Kafkaslar bölgelerinde şubelerimiz bulunmaktadır. Psikoteknik Belgesi hakkında, daha fazla bilgi almak için 0312 911 25 04 numaralı telefondan bize ulaşabilir ya da şubelerimizi ziyaret edebilirsiniz. 

Lafı fazla uzatmayalım, gelin psikoteknik belgesi neymiş birlikte inceleyelim.

 

Merhabalar. Bu yazımızda Psikoteknik Belgesi Nedir? ; Nereden Alınır? ; Nasıl Alınır? soruşlarına yanıt bulacaksınız. Sizleri aydınlatacak ve sıkmayacak bir yazı kaleme almaya çalışacağım. İlk olarak çok merak edilen ve sıkça sorulan “Psikoteknik Belgesi Nedir?” Yada bazılarının değişiyle “Psikoteknik Raporu Nedir?” Sorusuna yanıt verelim:

Psikoteknik Belgesi Nedir?

Psikoteknik raporu, Sağlık Bakanlığından psikoteknik raporu vermek için ruhsat almış özel kuruluşlarca verilen, bu belgeyi almak için müracaat eden kişinin psikolojik durumunun sürücülük yapmaya elverişli olduğunu gösteren resmi bir belgedir. Lafın özü bu belgeyi alarak “Benim psikolojim sürücülük yapmaya elverişli” demiş oluyorsunuz. Bu belgenin olayı bu! Peki Psikoteknik Raporunu nasıl alınır? Kısaca bunu da açıklayalım.

Psikoteknik Belgesi Nasıl Alınır?

Psikoteknik Raporu alabilmek için yaklaşık bir saat süren psikolog eşliğinde bir teste tabi tutulursunuz. Bu test Psikoteknik merkezinde yer alan simülatörde yapılıyor. Bu test ile sizin psikolojik durumunuzun sürücülük yapmaya elverişli olup olmadığı ölçülür. Bu testen başarılı olmanız durumunda psikoteknik raporunuz aynı gün içinde psikoteknik merkezi tarafından hazırlanıp resmi onayları alınarak tarafınıza teslim ediliyor.

Psikoteknik Belgesi Ücreti Ne Kadar?

Psikoteknik fiyatı ücreti ilden ile ve psikoteknik merkezinden merkezine farklılık göstermektedir. Güncel Psikoteknik fiyatları hakkında detaylı bilgi için psikoteknik belgesi fiyatları başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz. Yazımızda Psikoteknik Belgesi fiyatlarının tüm detaylarına yer verdik. Ayrıca 0312 911 25 04 numaralı telefonumuzu arayarak da fiyatlar hakkında bilgi edinebilirsiniz

Elimden geldiğince sizleri sıkmayacak netlikte ve kısalıkta bir yazı kaleme almaya çalıştım. Buna rağmen aklınızda cevaplanmamış sorular kaldı ise 0312 911 25 04 telefonumuzdan bize ulaşabilirsiniz. Ensarmelik Eğitim Kurumları olarak sizlere hizmet vermekten mutluluk duyarız. Psikoteknik Merkezimiz Ankara’da bulunmaktadır. Ankara’ dan ve Türkiye’nin her bölgesine gelen değerli misafirlerimize hizmet vermekteyiz. Aşağıdaki haritadan şubelerimizi görüntüleyebilirsiniz. İyi günler dileriz.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir