Sürücü Kursları Açık Mı? (Son Dakika)

Ramazan ayında gelen kısıtlamalarla beraber, kursiyerlerimizin en çok sorduğu sorulardan birisi de, “sürücü kursları açık mı?”, “ehliyet kursları açık mı?” soruları oldu. Bu haberimizde Sürücü Kurslarına ilişkin son gelişmelere yer verdik. Detaylar için haberimize göz atabilirsiniz.

Güncelleme: 21/04/2021 02:44

Sürücü Kursları açık mı sorusunun cevabı yazımızda Ankara Keçiören

Bilindiği üzere Cumhurbaşkanlığı Kararlı ile Türkiye’ de Covid 19 kapsamındaki kısıtlamalara yeniden başlandı. Bu gelişme üzerine en çok sorulan sorulardan birisi de “sürücü kursu açık mı?” sorusu oldu. Bilindiği üzere kısıtlamalar birçok kurumun kapanmasına ve çalışma saatlerinin değişmesine yol açtı. Sürücü kursları ise bu süreçten kısmen ve çok az şekilde etkilendi. Tamamen kapatılma durumu olmadı, sadece kısmı olarak bazı faaliyetlerinde kısıtlamaya gidildi. Toplu olarak yapılan faaliyetler kısıtlanırken, bire bir yapılan faaliyetlere kısıtlama getirilmedi. Detaylar ise şu şekilde:

Sınıflarda Yapılan Dersler Uzaktan Eğitim Şeklinde Yapılacak

Sürücü kurslarında sınıflarda yapılan toplu dersler kısıtlamalardan etkilendi. Kısıtlamalar kalkana kadar yüz yüze eğitim yapılmayacak. Onun yerine derslere uzaktan şekilde devam edilecek. Ancak bu durum ehliyet almak isteyen adayları pek etkilemiyor. Ehliyet almak isten adaylar, uzaktan eğitimlere katılarak ve çıkmış sorulardan sınava çalışarak rahatlıkla başarılı olabiliyorlar. Bu nedenden dolayı sürücü kurslarının kapandığını düşünen kursiyerler bu duruma pek üzülmemekte.

250 tl taksitle sürücü kursuna yazıl.

Direksiyon Derslerine Devam Ediliyor

Sürücü kurslarında yapılmakta olan direksiyon dersleri, hoca ve öğrencinin katıldığı iki kişilik faaliyetler olduğundan risk kapsamında değerlendirilmedi. Bundan dolayı direksiyon eğitimlerinin yüz yüze verilmesine devam ediliyor. Bundan dolayı eğitim sürecinin en önemli aşamalarından olan direksiyon eğitimlerinden adaylar normal şekilde yararlanmaktadır. Bu durum bir an önce ehliyet alma hayali kuran adayların yüzünün gülmesini sağladı.

Sınavlar Devam Ediyor

Gerek direksiyon sınavları, gerekse e sınavlar risk kapsamında görülmedi. Bundan dolayı sınavlara devam ediliyor. Adaylar kısıtlamasız zamanlarda olduğu gibi direksiyon sınavlarına ve elektronik sınavlara devam ediyorlar.

Özetle bu son tahlilde, sınıflarda yüz yüze eğitimin yerine, online eğitim yapılacak olması dışında sürücü kursları kısıtlamalardan pek etkilenmediler. Ehliyet almak isteyen kişiler, normal zamanlarda olduğu gibi ehliyetlerini almaya devam edebilecekler. Sürücü Kursları ile alakalı son dakika gelişmelerinden anında haberdar olmak için sayfamızı takipte kalabilir, anasayfamızın en altı yer alan son yayınlanan yazılara ara ara göz atabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir