2024 C SINIFI EHLİYET FİYATI

Sorularınızı Aşağıya Yorum Olarak Bırakabilirsiniz. En Kısa Sürede Cevaplayacağız.

Bu yazımızda sizleri 2024 yılına ait en güncel C sınıfı ehliyet fiyatları hakkında bilgilendireceğim. Belirtmek isterim ki C Grubu ehliyetlerin tümü hakkında bilgi paylaşacağız. Yani yazımızda C1, C1E, C ve CE ehliyetleri hakkında aradığınız tüm bilgileri bulabileceksiniz. Siz de C sınıfı ehliyet almak istiyor ve fiyatlarını merak ediyorsanız yazımızın devamında ihtiyacınız olan bilgilere erişeceksiniz. Hadi gelin C sınıfı ehliyet fiyatı neymiş birlikte inceleyelim.

C Sınıfı Ehliyet Hangi Araçları Kullanır?

C sınıfı ehliyet fiyatlarına değinmeden önce, C sınıfı ehliyetler nelerdir, C sınıfı ehliyetler hangi araçları kullanır sorularına cevap vermekte fayda görüyorum. C Grubu ehliyet kategorisinde 4 adet ehliyet bulunmaktadır. Bunlar sırası ile C1 ehliyeti, C1E Ehliyeti, C Ehliyeti ve CE Ehliyetleridir. Şimdi gelin bu ehliyetler tanımlarını ve hangi araçları kullanmaya imkan tanıdıklarını birlikte inceleyelim:

C1 Ehliyeti Nedir? – Hangi Araçları Kullanır?

C1 sınıfı sürücü belgesi azami yüklü ağırlığı 3.500 kilogramın üzerinde olan ve 7.500 kilogramı geçmeyen kamyon ve çekicileri kullanacaklara verilen ehliyet türüdür. Halk dilinde kamyonet olarak tabir edilen araçları kullanmak için sahip olmanız gereken ehliyet türü C1 ehliyetidir. Burada dikkat etmeniz gereken husus aracın yüklü ağırlığının 7500 kg mı geçmemesidir. Yüklü ağırlığı bu 7500 kg geçen araçların kullanımı için C1 sınıfı ehliyet yeterli olmayacaktır. C sınıfı ehliyet almanız gerekir.

C1E Ehliyeti Nedir? – Hangi Araçları Kullanır?

C1E sınıfı sürücü belgesi C1 sınıfı sürücü belgesiyle kullanılan araçlara takılan ve azami yüklü ağırlığı 750 kilogramı geçen römork veya yarı römorktan oluşan ve katar ağırlığı 12.000 kilogramı geçmeyen birleşik araçlar ile B sınıfı sürücü belgesiyle kullanılan araçlara takılan ve azami yüklü ağırlığı 3.500 kilogramı geçen römork veya yarı römorktan oluşan ve katar ağırlığı 12.000 kilogramı geçmeyen birleşik araçları kullanacaklara verilen ehliyet türüdür. Burada dikkat etmeniz gereken katar ağırlığının 12.000 kg mı geçmemesidir. Kamyonetlerin arkasına römork takmak için alacağınız ehliyet türü C1E ehliyetidir.

C Ehliyeti Nedir? – Hangi Araçları Kullanır?

C sınıfı sürücü belgesi kamyon ve çekici kullanacaklara verilen ehliyettir. Halk dilinde kamyon olarak ifade bulan ehliyetleri kullanabilmek için C sınıfı ehliyete sahip olmanız gerekmektedir. Eğer kamyon kullanmak istiyorsanız ehliyetinizin yanında Src Belgenizin ve Psikoteknik raporunuzun da olması gerektiğini hatırlatmak isterim.

CE Ehliyeti Nedir? – Hangi Araçları Kullanır?

CE sınıfı sürücü belgesi C sınıfı sürücü belgesiyle kullanılan araçlara takılan ve azami yüklü ağırlığı 750 kilogramı geçen römork veya yarı römorktan oluşan birleşik araçları kullanacaklara verilen ehliyet türüdür. Hak dilinde Tır(Çekici) olarak ifade bulan araçları kullanabilmek için CE sınıfı ehliyete sahip olmak gerekir. Tıpkı diğer C Grubu ehliyet türlerinde olduğu gibi Tır(Çekici) kullanabilmek için Src 4 belgenizin ve psikoteknik belgenizin olması gerekmektedir.

Forklift Ehliyeti Fiyatı Ankara

C Ehliyet Fiyatları

Yazımızın bu kısmında C grubu ehliyet fiyatlarına değineceğiz. C1, C1E, C ve CE sınıfı ehliyetlerin fiyatlarını hepsini tek tek ifade edeceğiz. Aşağıdaki zikredeceğim fiyatların 2024 yılına ait en güncel fiyatlar olduğunu hatırlatmak isterim. C Grubu ehliyet fiyatları nelermiş gelin birlikte inceleyelim.

C1 Ehliyeti Fiyatı

Belirtmek gerekir ki C1 ehliyeti alacak kişilerin öncesinde B sınıfı veya daha büyük ehliyetlerinin olması gerekir. Direk C1 Ehliyeti almak mümkün değildir. Sahip olduğunuz B veya daha büyük ehliyet türünden C1 ehliyete geçişin fiyatları ise aşağıda ifade ettiğimiz şekildedir:

MEVCUT EHLİYETİSTENEN EHLİYETFİYATI
BC18.472 TL
B (2016 ÖNCESİ)C16.232 TL
D1C15.648 TL
DC18.764 TL

C1E Ehliyeti Fiyatı

C1E Sınıfı ehliyet alabilmek için öncesinden C1 sınıfı ehliyetinizin olması gerekir. C1 sınıfı ehliyetiniz olmaksızın C1E sınıfı ehliyet almak mümkün değildir. C den C1E ye geçişin ücreti ise aşağıdaki şekildedir.:

MEVCUT EHLİYETİSTENEN EHLİYETFİYATI
C1C1E7.790 TL

C Ehliyeti Fiyatı

C sınıfı ehliyetin kamyon kullanmak için gerekli ehliyet türü olduğunu yukarıda ifade etmiştik. C sınıfı ehliyet alabilmek için en az B sınıfı ehliyetinizin olması gerekir. Direk C sınıfı ehliyet almak mümkün değildir. C sınıfı ehliyet fiyatları ise aşağıda sıralandığı şekildedir.

MEVCUT EHLİYETİSTENEN EHLİYETFİYATI
BC14.996 TL
B (2016 ÖNCESİ)C12.964 TL
D1C12.964 TL
DC8.764 TL

CE Ehliyeti Fiyatı

Yukarıda da ifade ettiğimiz gibi CE sınıfı ehliyet tır çekici ehliyetidir. CE Sınıfı Ehliyet alabilmek için öncesinde C sınıfı ehliyetinizin olması gerekir. C sınıfı ehliyetiniz olmaksızın CE sınıfı ehliyet almak mümkün değildir. C den CE sınıfına geçişin fiyatı ise aşağıda sıralandığı şekildedir.

MEVCUT EHLİYETİSTENEN EHLİYETFİYATI
CCE10.030 TL

Sonuç

Yukarıda sizlerle C Grubu ehliyet türlerinin tamamının fiyat bilgisini paylaştım. Elimden geldiğince kısa ve net bir yazı kaleme almaya çalıştım. Buna rağmen aklınıza takılan sorular varsa 0312 911 25 04 numaralı telefonumuzdan bizlere ulaşabilirsiniz. Ensar Melik Sürücü Kursu olarak sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Belirtmek isterim ki eğer C Sınıfı ehliyet türlerinden birini almak istiyorsanız yanında Src 4 veya Src 3 belgesini ve de Psikotekinik belgesini almanız gerekmektedir. 2024 yılına ait en güncel Src Fiyatları hakkında bilgi almak için Src fiyatları başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz. Benzer şekilde 2024 yılına ait en güncel psikoteknik belgesi fiyatları hakkında bilgi almak için psikoteknik fiyatları başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Mutlu günler dileriz.

69 thoughts on “C Sınıfı Ehliyet Fiyatı 2024”

 1. Merhabalar. 2001 de B almıştım. 2020 de çekme karavan için BE aldım.
  Şimdi kamyonet ve arkasında römork çekmek için sadece C bana yeterli olur mu. Yoksa C ve sonrasında CE almam gerekiyor mu. Römork ile yaklaşık 2500 kg ürün taşımam gerekiyor. Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

  1. Ensar Melik Sürücü Kursu (Ankara-Keçiören)

   C Sınıfı bir aracın arkasına römork takacaksanız, Ce sınıfı ehliyet almanız gerekiyor. B sınıfı ehliyet B sınıfının arkasına takılan 3500 kg a kadar römorklar için alınan bir ehliyet türüdür.

 2. Orhan Yüksel

  Merhaba C ehliyeti almak istiyorum en yakın direksiyon sınav tarihiniz ne zaman ve fiyatlarda taksit mümkünmü

 3. Merhaba hocam 2011 E+A2 ehliyeti aldım tır kullanmak için ehliyet yukseltmede e sınıfı var sadece C sinifimi almam gerekiyor yoksa ce sınıfını almam gerekiyor bu konu hakkında bilgi verirseniz çok sevinirim 🙏

  1. Ensar Melik Sürücü Kursu (Ankara-Keçiören)

   2011 yılında almış olduğunuz E sınıfı ehliyeti ile kamyon kullanabilirsiniz. Mevcut ehliyetiniz, C sınıfı ehliyeti kapsamaktadır. Ancak tır kullanamazsınız. Tır kullanabilmek için Ce sınıfı tır ehliyeti almanız gerekiyor. İlave olarak Src 3 veya Src 4 belgelerinden birine ve psikoteknik belgesine de sahip olmalısınız. Ensar Melik Sürücü Kursları olarak Ce sınıfı Tır ehliyetini, Src Belgelerini ve Psikoteknik raporunu vermekteyiz. Ankara Keçiören de faaliyet gösteriyoruz. 0312 911 25 04 numaralı telefondan fiyatlarımız ve sınav tarihlerimiz hakkında bilgi alabilirsiniz.

 4. B sınıfı ehliyetim var. Tır sürücüsü olmak istiyorum. Bunun için de yanılmıyorsam CE sınıfı ehliyet almam gerekiyor. C ve CE sınıfını aynı anda alabilir miyim? Bir de ehliyet yükseltmede sadece direksiyon dersine mi girmem gerekiyor?
  Teşekkürler

  1. Kamyon kullanabilmek için C; Tır kullanabilmek için Ce sınıfı ehliyet almanız gerekiyor. Ehliyet yükseltmede sadece direksiyon sınavına giriyorsunuz. C ve Ce yi ayını anda ise alamazsınız. Önce, C sonra Ce almanız gerekiyor. Ensar Melik Sürücü Kursu olarak Ce ve C sınıfı ehliyeti biz de veriyoruz. Ankara da Faaliyet gösteriyoruz. Sınav tarihleri ve fiyatlar hakkında bilgi almak için 0312 378 08 09 numaralı telefondan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  1. Merhaba. 0312 378 33 10 numaralı telefondan detaylı bilgi alabilirsiniz. Yılbaşından önce yazılmanızı öneririm. Yılbaşında %110 civarı zam beklenmekte.

 5. 2008 de b ehliyet aldim kamyonet ve minübüs kullaniyom simdi degistirsem c ehliyete gecsem d1 ozelligi ne olacak bosami gidecek acaba

  1. Kursiyerlerimizin büyük kısmı çalışan kesimden oluşmakta. Bu nedenden kurs saatlerimiz çalışma saatlerine uygundur. Detaylar için 0312 329 60 00 numaralı telefondan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 6. 2001 yılında B sınıfı ehliyet aldım bunu 2012 yılında E ye çevirdim simdide tır kullanabilmek için CE almak istiyorum.CE aldığımda otobüs kullanamayacak miyim.Kazanilmis haklar kaybedilmez deniyordu E deki otobüs hakkım CE alınca kayboluyor mu

  1. Ce aldığınızda otobüs kullanmaya devam edebilirsiniz. Ehliyetiniz D + Ce olarak geçer. Ensar Melik Sürücü Kursu olarak biz de Ce sınıfı tır ehliyeti veriyoruz. Ankara da Faaliyet gösteriyoruz. Sınav tarihleri ve fiyatlar hakkında bilgi almak için 0312 329 60 00 numaralı telefondan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 7. Hocam hayirli bayramlar d ehliyetim var 17 de aldiydim simdi kamyon surecem c lazim masraf ne kadar oluyor bide ne kadar surede alabilirim

  1. C sınıfı ehliyet ve ihtiyacınız olan Src 3,4 belgelerini vermekteyiz. Güncel fiyatlar ve sınav tarihleri hakkında bilgi almak için 0312 378 08 09 numaralı telefondan detaylı bilgi alabilirsiniz.

    1. C sınıfı ehliyet kamyon ve çekici kullanacaklara verilen ehliyet türüdür. C sınıfı ehliyet ile izin verilebilen azami yüklü ağırlığı 3.5 tondan fazla olan ve yük taşımak için imal edilmiş motorlu araçları kullanabilirsiniz. Bu nedenden, dorsesi olmayan ve ruhsatta çekici-kamyon olarak geçen araçları C sınıfı ehliyet ile kullanabilirsiniz. Ancak Tır kullanamazsınız. Ensar Melik Sürücü Kursu olarak C sınıfı kamyon ve Ce sınıfı tır ehliyetlerini biz de veriyoruz. Ankara da Faaliyet gösteriyoruz. Sınav tarihleri ve fiyatlar hakkında bilgi almak için 0312 329 60 09 numaralı telefondan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 8. Merhaba yarın bir sürücü kursuna başvuracağım b ehliyetim var c alıcam direksiyon sınavınız ne zaman en yakın girebilmek için teşekkür ederim

  1. Sınava gireceğiniz tarih, ilden ille, ilçeden ilçeye farklılık göstermektedir. Bu konuda en sağlıklı bilgiyi yazılacağınız kurstan alabilirsiniz. Ensar Melik Sürücü kursu olarak biz de C sınıfı ehliyet vermekteyiz. 0312 911 25 04 numaralı telefondan fiyatlar ve sınav tarihleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

  1. Bazı belgelerde güncel kampanyalar olabiliyor. Bu nedenden liste fiyatı yerine 0312 911 25 04 numaralı telefondan fiyat alırsanız kampanyalı fiyatlardan da yararlanabilirsiniz.

    1. Merhaba, B sınıfı ehliyetiniz varsa sadece direksiyon sınavına girerek C sınıfı kamyon ehliyeti alabilirsiniz. Ensar Melik Sürücü Kursu olarak biz de C sınıfı kamyon ehliyeti vermekteyiz. Ankara da faaliyet gösteriyoruz. C sınıfı ehliyeti fiyatları ve sınav tarihleri hakkında bilgi almak için 0312 329 60 00 numaralı telefondan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  1. 2005 yılında aldığınız E sınıfı ehliyet ile tır kullanamazsınız. Tır kullanabilmek için Ce sınıfı tır ehliyeti almanız gerekir.

 9. 1999 yılında b ehliyeti aldım ve c sınıfı almak için kursa yazıldım ve sadece direksiyon sınavına girdim geçtim ama kurstan dosyamı almadım.sonra başka kursa d ehliyet almak için kayıt oldum ayın 22 sinde dreksiyon sınavına gircem fakat ben kamyon ve otobüs kullanmak istiyorum d sınıfı ehliyet ile kullanbilirmiyim yoksa c sınıfı ehliyeti de almam gereklimi

  1. Alacağınız D sınıfı ehliyet ile otobüs kullanabilirsiniz, ancak kamyon ve tır kullanamazsınız. Kamyon kullanabilmek için C; Tır kullanabilmek için Ce sınıfı ehliyet almanız gerekir. Ensar Melik Sürücü Kursu olar ak C ve Ce sınıfı ehliyetleri vermekteyiz. 0312 378 08 09 numaralı telefondan detaylı bilgi alabilirsiniz.

  1. Azami yüklü ağırlığı 3500 kg mı geçmeyen kamyonetleri B sınıfı ehliyetiniz ile kullanabilirsiniz. Daha fazla yük taşıyan araçlar için C1,C veya Ce sınıfı ehliyetlerin birini almanız gerekir. Tüm bu ehliyetleri vermekteyiz. 0312 378 08 09 dan fiyatlar ve sınav tarihleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

   1. Merhaba 2016 yılı b ehliyetim var ç ehliyet almak için maliyeti ne olur tüm evraklarım hazır sınav kurs ücreti nefir

    1. 0312 378 08 09 dan fiyatlar ve sınav tarihleri hakkında bilgi alabilirsiniz. Ayrıca ihtiyacınız olan Src Belgesi ve Psikoteknik raporlarını da vermekteyiz.

 10. B sınıfı ehliyetim var 2018 de aldım. Kamyon minibüs yani ticari araç kullanamıyorum galiba. Yani d1 içinde olması lazım. Hangi sınıf ehliyete geçiş yapmam lazım.

  1. 2018 yılında B sınıfı ehliyet aldıysanız ehliyetiniz D1 sınıfı ehliyeti kapsamaz. Kamyon için C sınıfı, minibüs için D1 veya D sınıfı ehliyet almanız gerekir. Ensar Melik Sürücü kursu olarak tüm bu ehliyetleri vermekteyiz. Fiyatlar ve sınavlar hakkında bilgi almak için 0312 378 08 09 numaralı telefonumuzdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

    1. C sınıfı ehliyet alan D1 sınıfını almış sayılmaz. İkisi ayrı belgedir. Her iki belge için de 21 yaşında olmanız gerekmektedir. Ensar Melik olarak biz de D1 ve C vermekteyiz. 0312 378 08 09 numaralı telefonumuzdan sınav tarihleri ve fiyatlar hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

  1. Daha önce bu durumu deneyen biri ile karşılaşmadık. Ancak çok büyük ihtimal ya kayıt esnasında ya da kaydınızı ehliyete çevirirken Nüfus müdürlüğünde sıkıntı yaşarsınız. Hukuken ise sürücü kurslarının kaydınızı almasında yasal bir engel bulunmamakta. Sorun yaşamamanız için 6 ay sonra işlemlerinizi başlatmanızı öneririm.

 11. MERHABA 13,06,2006 YILINDE E EHLİYET ALDIM.OTOBUS KULLANMAK İÇİN.(CE)SUAN TIR ÇEKİCİ EHLİYETİ ALMAK İSTİYORUM.SRC 2 VE SRC 4 EHLİYETİM VAR.NELERDEN MUAFIM.TEŞEKKÜR EDERİM.SAYG

  1. Merhaba siz yazılı sınavdan muafsınız. Sadece direksiyon sınavına girerek Ce sınıfı Tır ehliyeti alabilirsiniz. Ensar Melik Sürücü Kursu olarak biz de tır ehliyeti vermekteyiz. 0312 329 60 00 numaralı telefonumuzdan fiyatlar ve taksit seçenekleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

 12. B sınıfı ehliyete sahibim yazılı sınava girmem gerekiyor mu ? Yoksa sadece direksiyon sınavına mı girmem gerek

  1. B sınıfı ehliyetiniz varsa ve başka bir ehliyet almak istiyorsanız yazılı sınavdan muafsınız. Sadece direksiyon sınavına girerek C sınıfı veya başka bir sınıf ehliyet alabilirsiniz.

  1. D sınıfı ehliyet otobüs kullanacakların aldığı ehliyet türüdür. D ehliyeti aldığınızda kamyon kullanamazsınız

 13. Batuhan çelik

  B sınıfı 2019 ehliyetim var direk c sınıfı ehliyet almak istiyorum onu aldığım zaman ayriyetten d1 almama gerek varmı yoksa minibüste kullanabilirmiyim

  1. C sınıfı ehliyet aldığınızda D1 sınıfı ehliyet almış olmazsınız. C1 sınıfı ehliyet almış olursunuz. D1 için; D1 veya D sınıfı ehliyete yazılmanız gerekir. Ensar melik olarak tüm ehliyet türlerini vermekteyiz. Detaylar için biizmle iletişime geçebilirsiniz.

    1. Yüklü ağırlığı 3500 kg mı geçmeyen ve ruhsatta kamyonet olarak tanımlı araçları kullanabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir