2022 G Sınıfı Ehliyet

Değerli okurlarımız, yeniden merhaba. Bu makalemizde sizler ile çok merak edilen ve çok soru aldığımız G sınıfı ehliyet hakkında bilgi alışverişinde bulunacağız. Eskimiş demode olmuş bilgileri değil, 2022 yılına ait en güncel bilgileri sizler için derledik. Sizler de G Sınıfı Ehliyetin ne olduğunu, fiyatını, nasıl alındığını, hangi araçları kullanmaya imkan tanıdığını ve de benzeri soruları merak ediyorsanız yazımızın devamında tüm bu sorulara cevap bulabileceksiniz. Elimden geldiğince kafanızı karıştırmayacak temiz bir yazı kaleme almaya çalıştık. G sınıfı ehliyet ile alakalı en çok merak edilen noktalara değinme gayretinde oldum. Çalışmamızın sizler için faydalı olmasını umuyorum. Lafı fazla uzatmayalım. Hadi gelin G Sınıfı Ehliyetle ilgili merak edilen sorulara birlikte cevap verelim.

G Sınıfı Ehliyet Nedir?

Forklift Ehliyeti Fiyatı
G sınıfı Ehliyet Fiyatı

Eminim sizler de birçokları gibi yeni ehliyet kartlarının arka kısmında yer alan G sınıfı ehliyetin ne olduğunu ve hangi araçları kullanmaya imkan tanıdığını merak etmişsinizdir. Peki nedir bu G Sınıfı ehliyet? Hemen cevaplayalım: G sınıfı ehliyet iş makinasını trafikte kullanmak için gerekli ehliyet türüdür. Belirtmek isterim ki, G Sınıfı Ehliyet almakla tüm iş makinası türlerini trafikte kullanma hakkına kavuşmazsınız. Sadece kodu ehliyetinize işlenen iş makinasını trafikte kullanabilirsiniz. Daha iyi anlaşılması açısından şöyle bir örnek vereyim. Diyelim ki, Ensar Melik İş Makinası Kursuna Başvurdunuz ve Forklift operatörlüğü belgesi almaya hak kazandınız. Aldığınız bu operatörlük belgesi ile iş yerinizde forklift kullanabilirsiniz, ancak trafiğe çıkamazsınız. Yani forkliftin bir yerden başka bir yere intikalinin sürücüsü olamazsınız. Başka bir deyişle, trafikte forklift kullanamazsınız. Trafikte forklift kullanabilmek için operatörlük belgenizi ehliyetinize işletmeniz gerekmektedir. Buradan da anlaşılacağı üzere operatörlük belgesinin ehliyete işlenmiş haline G sınıfı ehliyet denmektedir.

G Sınıfı Ehliyet Nasıl Alınır?

G sınıfı ehliyet çok özel bir ehliyet türüdür. Sürücü kursları tarafından da verilememektedir. Yani herhangi bir sürücü kursuna gittiğinizde bu belgeyi veremeyeceklerini söylediklerine şahit olursunuz. Çünkü G sınıfı ehliyet sürücü kursları tarafından değil, bu iş için özel yetkilendirilmiş iş makinası operatörlük kursları tarafından verilebilmektedir. Bu kurslar Türkiye genelinde sınırlı ve çok az sayıdadır. Ensar Melik İş Makinası Operatörlüğü Kursu Türkiye genelindeki bu ender kurslardan biridir ve Ankara Keçiören de faaliyet göstermektedir. Bize 0312 911 25 04 numaralı telefonumuzdan ulaşabilirsiniz. Sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

G Sınıfı Ehliyet Fiyatı Nedir?

Yukarıda G sınıfı ehliyet ile merak edilen diğer sorulara değindikten sonra sıra geldi, sizler tarafından da çok merak edilen G Sınıfı Ehliyet fiyatının ne olduğu sorusuna yanıt vermeye. Bilindiği gibi bir tane iş makinası bulunmamaktadır. Haliyle bir tane G Sınıfı Ehliyet de bulunmamaktadır. Toplamda 52 iş makinası türü bulunmaktadır. Bu nedenden dolayı her bir iş makinası için G sınıfı ehliyet fiyatı farklılık göstermektedir. Tüm bu ehliyetlerin fiyatlarını zikretmek yazımızın hacmi göz önüne alındığında olanaksızdır. Ben aşağıda en çok tercih edilen iş makinası ehliyet türlerinin fiyatlarını sizlerle paylaşacağım. Bu sizlere fiyatlar hakkında fikir verecektir. Gelin şimdi birlikte en çok tercih edilen iş makinası türlerini ve fiyatlarını inceleyelim.

En Çok Tercih Edilen G Sınıfı Ehliyet Fiyatları:

G Sınıfı Ehliyet TürüFiyatı
Forklift G Sınıfı Ehliyeti2750 TL
Beko Loder G Sınıfı Ehliyeti2750 TL
Mobil Vinç G Sınıfı Ehliyeti2750 TL

Diğer iş makinası ehliyet fiyatlarını merak ediyorsanız. İş Makinası ehliyet fiyatları başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

G sınıfı Ehliyet Yaşı Nedir?

G sınıfı ehliyet daha çok kendisine yeni bir iş sahası oluşturmak isteyen kişilerce tercih edilmektedir. Bu nedenden dolayı istihdamı teşvik etmek isteyen devletimizce yaş şartı katı kurallara bağlanmamıştır. Bu nedenden dolayı 18 yaşını doldurmuş olmak G sınıfı ehliyet almak için yeterli görülmüştür. Eğer siz de 18 yaşını doldurduysanız başka bir deyiş ile B Sınıfı Ehliyet alabilecek yaştaysanız G sınıfı ehliyette alabilirsiniz.

G Sınıfı Ehliyet İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

G sınıfı ehliyet almaya karar verdiyseniz hangi evrakların kayıt esnasında istendiğini merak ediyorsunuzdur. G sınıfı ehliyet için istenen evraklar, diğer ehliyet türleri için istenen evraklardan pek de farklı değildir. Tamamlamanız gereken evraklar şu şekildedir:

2 Adet Biometrik Fotograf
Kimlik Fotokopisi
Sürücü Olur İbareli Sağlık Raporu
Adli Sicil Belgesi
Öğrenim Belgesi

Bu evraklardan öğrenim belgesi ve adli sicil belgesi zaten e-devlet ten çıkartılabilmektedir. Sizin sadece 2 adet fotoğraf getirmeniz ve aile hekiminizden sağlık raporu almanız yeterli olacaktır.

G Sınıfı Ehliyet Veren Kurslar Hangileri?

Yukarıda da ifade ettiğim gibi G sınıfı ehliyet bilinenin aksine sürücü kursları tarafından verilememektedir. Bu iş için özel yetkilendirilmiş. İş Makinası Operatörlük Kursları tarafından verilebilmektedir. Siz de G sınıfı ehliyet almak istiyorsanız bir iş makinası operatörlük kursuna başvurmanız gerekir. Ankara dan G sınıfı ehliyet almak isteyenler okurlarımız aşağıdaki başlığı inceleyebilirler.

G Sınıfı Ehliyet Ankara

Ankara Keçiören de faaliyet gösteren Özel Ensar Melik İş Makinası Operatörlük Kursu olarak G sınıfı ehliyet vermekteyiz. Sizler de G sınıfı ehliyet almak istiyorsanız ve Ankara da bu belgesi verecek kurum arıyorsanız kursumuza başvurabilirsiniz. Bizi ulaşmak için 0312 911 25 04 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz.

Kapanış

Kıymetli okurlarımız, bu yazımızda sizleri G sınıfı ehliyet hakkında bilgilendirmeye çalıştım. Elimden geldiğince açık ve net bir yazı kaleme almanın gayretinde oldum. Buna rağmen akılınıza takılan ve cevaplanmamış sorular var ise 0312 911 25 04 numaralı telefondan bizlere ulaşabilir sorularınızı sorabilirsiniz. Sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Ensar Melik İş Makinası Operatörlüğü Kursu – Ocak 2022 Ankara Keçiören

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir