2024 KEÇİÖREN'DE SÜRÜCÜ KURSUNA
YAZILACAKLAR İÇİN KAYIT REHBERİ
(ANKARA)

Bu yazımızda sizleri, Keçiören deki Sürücü Kursları hakkında bilgilendireceğiz. Keçiören ‘deki Sürücü Kursu Fiyatları hakkında bilgi verecek; Hangi ehliyet sınıfını, hangi sürücü kurslarında bulabileceğinize değineceğiz. Siz de ehliyet almak istiyorsanız ve Keçiören bölgesinde bir sürücü kursu arıyorsanız yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Ensar Melik Sürücü Kursu olarak biz de Keçiören de faaliyet gösteriyoruz. Esertepe, Kuşcağız, Tepebaşı, Bağlum ve Kafkaslar da şubelerimiz bulunmaktadır.  Almak istediğiniz belge ile alakalı 0312 911 25 04 numaralı telefondan bizimle de iletişime geçebilirsiniz.

Yazı İçeriği

Güncelleme: 12/01/2024 11:00

Keçiören Sürücü Kursu

KEÇİÖREN SÜRÜCÜ KURSLARI FİYATLARI

Yazımızın bu bölümünde en çok merak edilen konulardan birisi olan, Keçiören’de sürücü kursuları fiyatlarına değineceğiz. Vereceğim fiyat bilgilerinin 2024 yılına ait Keçiören de geçerli güncel sürücü kursları fiyatları olduğunu tekrar ifade etmek isterim. Gelin ehliyet sınıflarına göre ehliyet kursu ücretlerine birlikte bakalım:

2024 KEÇİÖREN B SINIFI EHLİYET FİYATI

Keçiören bölgesindeki sürücü kursu fiyatları alacağınız ehliyet sınıfına göre farklılık göstermektedir. İlk olarak en çok tercih edilen ehliyet sınıfı olan B sınıfı ehliyet hakkında bilgi vermek istiyorum. 

Bilindiği üzere B sınıfı ehliyet otomobil kullanmak isteyenlerin alması gereken ehliyet türüdür ve ehliyet alma sürecinin ilk basamağıdır. B sınıfı ehliyetiniz olmadan, ağır vasıta ehliyet türlerinden birisini almanız mümkün değildir. Yani kamyon, tır, otobüs ehliyetlerinden birisini almak istiyorsanız, öncelikle B sınıfı ehliyet almalısınız. Keçiören de uygulanan B sınıfı ehliyet ücreti ise şu şekilde:

Keçiören Sürücü Kursu Fiyatları

Keçiören ilçesinde, B sınıfı ehliyet için ortalama sürücü kursu ücreti, kurstan kursa ufak farklılıklar göstermekle beraber, 13.750 TL ‘dir. Bu fiyat sadece kurs ödeyeceğiniz ücrettir. Kurs ücreti dışında 400 TL yazılı sınav için, 750 TL de direksiyon için sınavı için harç ödemek durumundasınız. Yani sınavlardan tek seferde geçmeniz durumunda ödeyeceğiniz ortalama toplam ücret 13.750 TL + 400 TL + 750 TL =14.900TL dir. Bu ücret, ödemeyi peşin veya taksitli yapma durumunuza, alacağınız direksiyon ders saatine, kurs ile anlaşma durumunuza göre ufak farklılıklar gösterebilir. Keçiören dışındaki ilçelerde de bu fiyatların ufak farklılık göstermesi olasıdır. Özellikle Keçiören’in Atapark, Ufuktepe, Esertepe ve Ovacık mahallelerinde ehliyet fiyatları bu fiyatlar çevresinde gezmektedir. 

Keçiören C Sınıfı Ehliyet Ücreti

2024 KEÇİÖREN C SINIFI EHLİYET FİYATI

Yazımızın bu kısmında, Keçiören de geçerli C sınıfı ehliyet ücretlerine değineceğiz. Bilindiği üzere kamyon kullanmak isteyenlerin almaları gereken ehliyet türü C sınıfı ehliyettir. C ehliyet almak için, 21 yaşını doldurmanız gerekmektedir. Aynı zamanda önceden alınmış bir B sınıfı ehliyetiniz olmalıdır. Keçiören bölgesinde bir kursa yazılmamız durumunda, Keçiören Ovacık da direksiyon sınavına girer ve C sınıfı ehliyetinizi alırsınız. Yani direksiyon sınav alanı Ovacık mahallesidir. Keçiören ilçesinde geçerli C sınıfı ehliyet ücretleri ise şu şekildedir:

Keçiören Kamyon Ehliyeti

Kamyon ehliyeti için Keçiören’ de bir sürücü kursuna ödeyeceğiniz ücret sahip olduğunuz önceki ehliyetinize göre farklılık göstermektedir. Aşağıdaki tabloda kapsamlı bir şekilde ödeyeceğiniz ücretlere yer verdik. İnceleyebilirsiniz.

Önceki EhliyetinizFiyat
B14.996 TL
D112.464 TL
D8.764 TL

Yukarıdaki tablonun daha iyi anlaşılması için kısa bir örnek vermek istiyorum. Keçiören de sürücü kursuna yazılacak bir kişi olarak, B sınıfı ehliyetiniz varsa ve C sınıfı kamyon ehliyeti almak istiyorsanız, sürücü kursuna ödeyeceğiniz ücret  14.996 TL’ dir. Bu ücrete direksiyon sınav harçları dahil değildir. Gireceğiniz her direksiyon sınavı için Keçiören ‘deki bir sürücü kursuna 750 TL ücret ödersiniz. Bu fiyatlarda, tıpkı B sınıfı ehliyet fiyatları gibi ufak farklılıklar gösterebilmektedir. Keçiören’in Bağlum ve Esertepe mahallelerinde ortalama uygulanan fiyatlar bu şekildedir.

Esertepe Sürücü Kursu Fiyatı

2024 KEÇİÖREN CE SINIFI EHLİYET FİYATI

Bu bölümde Keçiören deki sürücü kurslarında geçerli Ce sınıfı Tır Ehliyeti fiyatlarına değineceğiz. Bilindiği üzere Ce sınıfı ehliyet Tır-Çekici kullanacakların alması gereken ehliyet türüdür. Ce sınıfı ehliyet alabilmeniz için 21 yaşını doldurmuş olmalısınız. Ayrıca, C sınıfı kamyon ehliyetinin de olması gerekmektedir. Bu şartlara haiz iseniz, Keçiören de bir sürücü kursuna yazılmanız durumunda, Keçiören Ovacıkta direksiyon sınavına girerek Ce sınıfı tır-çekici ehliyeti alabilirsiniz. Ce sınıfı ehliyet fiyatları ise Keçiören de şu şekildedir:

Ce sınıfı ehliyet için Keçiören’ deki bir sürücü kursuna ödeyeceğiniz ücret 10.030 TL dir. Bu ücrete sınav harcı dahil değildir. 750 TL de direksiyon sınavı için ödeme yapmanız gerekir. Sınavdan tek seferde geçmeniz durumunda Keçiören’ deki bir sürücü kursuna ödeyeceğiniz toplam ücret 10.030 TL + 750 TL  den 10.780 TL ‘dir. Bu fiyatlar Keçiören’in bazı mahallelerinde yer alan sürücü kurslarında farklı olabilir. Esertepe, Kuşcağız, Sanatoryum civarında uygulanan sürücü kursu fiyatları bu şekildedir.

Keçiören Ce Sınıfı Ehliyet

2024 KEÇİÖREN D SINIFI EHLİYET FİYATI

Bu bölümde Keçiören’ de uygulanan D sınıfı otobüs ehliyeti fiyatlarından bahsedeceğim. Bilindiği üzere D sınıfı ehliyet otobüs kullanmak isteyenlerin alması gereken ehliyet türüdür. Siz de 16+1 üzeri bir araç kullanmak istiyorsa ve Keçiören’de bir sürücü kursuna yazılma düşünceniz var ise, sürücü kursuna ödeyeceğiniz ücret sahip olduğunuz ehliyet türüne göre aşağıdaki tablodaki gibidir.

Önceki EhliyetinizFiyat
B10.322 TL
C8.764 TL
Ce8.764 TL
D19.056 TL

Yukarıda zikredilen ücretler Keçiören’ deki bir sürücü kursuna ödeyeceğiniz ücretlerdir. Bu ücretlere ilave olarak 750 TL direksiyon sınav harcı ödemek durumundasınız. Bu fiyatlar da mahalle mahalle ufak farklılıklar gösterebilir. Keçiören’in Etlik, Gazino ve Dutluk bölgelerinde uygulanan fiyatlar ağırlıklı olarak bu şekildedir.

Keçiören D Sınıfı Ehliyet

2024 KEÇİÖREN D1 SINIFI EHLİYET FİYATI

Bilindiği üzere minibüs kullanacakların almaları gereken ehliyet türü D1 sınıfı minibüs ehliyetidir. Siz de 16+1’e kadar bir araç kullanmak istiyorsanız bu ehliyeti alabilirsiniz. Bu ehliyet için, Keçiören’ deki bir sürücü kursuna ödeyeceğiniz kurs ücreti sahip olduğunuz ehliyet türüne göre farklılık göstermektedir.  Sahip olduğunuz ehliyet türüne göre ödeyeceğiniz kurs ücretlerine aşağıda yer verdik:

Önceki
Ehliyetiniz
Fiyat
B6.914 TL
C18.764 TL
C8.764 TL
Ce8.764 TL

Diğer tüm ehliyet türlerinde olduğu gibi D1 sınıfı ehliyet içinde yukarıdaki ücretlere ilave olarak 160 TL direksiyon sınav ücreti ödersiniz. Keçiören’in Esertepe, Kanuni ve Pınarbaşı mahallelerinde fiyatlar ağırlıklı olarak bu şekildedir.

Keçiören D1 Sınıfı Ehliyet

2024 KEÇİÖREN A - A1 - A2 SINIFI EHLİYET FİYATLARI

Yazımızın bu bölümünde motosiklet kullanmak isteyenlerin almaları gereken ehliyet türleri olan A1,A2 ve A sınıfı ehliyet türlerinin Keçiören fiyatlarına değineceğiz. Siz de motosiklet ehliyeti almak istiyorsanız ve Keçiören’de bir sürücü kursuna yazılmak istiyorsanız ödeyeceğiniz sürücü kursu ücretleri için yazımızın devamına göz atabilirsiniz.

Motosiklet ehliyetinin fiyatı diğer tüm ehliyet türlerinde olduğu gibi önceden sahip olduğunuz ehliyet türüne göre farklılık göstermektedir. Aşağıda sahip olduğunuz ehliyet türüne göre Keçiören’ deki A-A1 ve A2 sınıfı ehliyet fiyatlarına değindik:

Keçiören Motosiklet Ehliyeti

 

Önceki Belgeİstenen BelgeFiyat
YokA18.472 TL
YokA29.387 TL
YokA11.003 TL
A1A25.356 TL
A1A7.206 TL
A2A7.206 TL
MA18.472 TL
MA28.472 TL
MA9.445 TL
BA17.790 TL
BA28.472 TL
BA9.445 TL
CA17.790 TL
CA28.472 TL
CA9.445 TL
DA17.790 TL
DA28.472 TL
DA8.472 TL

Yukarıda ifade bulan ücretler, sadece sürücü kursu ücretleri olup, bu ücretlere sınav harçları dahil değildir. Bu fiyatlar ağırlıklı olarak Keçiören’in Kuşcağız, Yayla ve Sancaktepe mahallelerinde geçerli ortalama fiyatlardır.

Keçiören Be Sınıfı Ehliyet Fiyatı

2024 KEÇİÖREN BE SINIFI EHLİYET FİYATI

Yazımızın bu bölümünde Keçiören’de uygulanan Be sınıfı Römork ehliyeti fiyatları hakkında sizleri bilgilendireceğim. Bilindiği üzere, BE sınıfı sürücü belgesi B sınıfı sürücü belgesiyle kullanılan araçlara takılan ve azami yüklü ağırlığı 3.500 kilogramı geçmeyen römork veya yarı römork içeren birleşik araçları kullanacaklara verilir. Siz de bu tür bir araç kullanmak istiyorsanız ve Keçiören de bir sürücü kursuna yazılacaksanız ödeyeceğiniz sürücü kursu ücreti 7790 TL ‘dir. Bu ücrete 750 TL sınav harcı dahil değildir. Kafkaslar, Şehit Kubilay, İncirli mahallerinden birinde oturuyorsanız Sürücü Kursuna ödeyeceğiniz ücret ortalama bu şekildedir.

Keçiören Src Belgesi

2024 KEÇİÖREN SRC BELGESİ FİYATI

Yazımızın bu bölümünde Src Belgesi fiyatları hakkında sizleri bilgilendireceğiz. Bilindiği üzere 4 tür Src Belgeleri vardır. Bunlarda Src 1 ve Src 2 Yolcu taşımak isteyenlerin aldığı Src Belgesi;  Src 3 ve Src 4 ise yük taşıyacakların almaları gereken Src Belgeleridir.  Siz de Src Belgesi için Keçiören de bir sürücü kursuna başvurmayı düşünüyorsanız, aşağıda zikrettiğim fiyatlar ile karşılaşacaksınız:

İstenen BelgeFiyat
SRC 15850
SRC 25350
SRC 35850
SRC 45350

Bu ücretlere ilave olarak gireceğiniz sınav için 600 TL sınav harcı ödemek durumundasınız. Bu fiyatlar ağırlıklı olarak Etlik, Ayvalı ve Esertepe bölgelerinde geçerli fiyatlardır.

Keçiören Psikoteknik Belgesi

2024 KEÇİÖREN PSİKOTEKNİK BELGESİ FİYATI

Ticari araç kullananların, Src Belgesi gibi sahip olmaları gereken belgelerden birisi de Psikoteknik Belgesidir. Psikoteknik Belgesi, Src Belgesinden farklı olarak 5 yıl süre ile geçerlidir. Her 5  yılda bir tekrar alınır. Keçiören de ikamet ediyorsanız ve Psikoteknik belgesi alacaksanız sürücü kursuna ödeyeceğiniz ortalama ücret  1500 TL civarındadır. Psikoteknik Belgesi alabilmek için yaklaşık 1,5 saat sürecek bir teste girip başarılı olmanız gerekmektedir. Bu fiyatlar Bağlum, İncirli, 19 Mayıs Mahallesinde Sürücü Kursu arayanlar için geçerlidir ortalama fiyatlardır.

Keçiören G Sınıfı Ehliyet

2024 KEÇİÖREN G SINIFI EHLİYET FİYATI

Yazımızın bu bölümünde Keçiören’de geçerli G sınıfı iş makinası ehliyeti fiyatlarından bahsedeceğim. Bilindiği üzere G sınıfı ehliyetin birçok türü bulunmaktadır. Forklift, Kepçe, Silindir, Mobil Vinç bunlardan bazılarıdır. Bu ehliyet Türkiye’de çok az sürücü kursu tarafından verilmektedir. G Sınıfı İş Makinası Ehliyetini Keçiören’ de veren sadece bir sürücü kursu bulunmaktadır. Fiyatları 10.000 TL civarındadır. 750 TL de sınav ücreti bulunmaktadır. 0312 911 25 04 numaralı telefondan daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Keçiören Forklift Ehliyeti

2024 KEÇİÖREN FORKLİFT EHLİYETİ FİYATI

Yazımızın bu bölümünde, en çok tercih edilen İş Makinası Ehliyeti türü olan Forklift ehliyetinin Keçiören’de geçerli fiyatından bahsedeceğim. Bilindiği üzere Forklift kullanmak isteyenlerin Forklift Operatörlüğü Belgesi almaları gerekir. Bu belge, sürücü kursundan alındıktan sonra, G sınıfı Forklift Ehliyeti olarak nüfus müdürlüğünde ehliyete işletilebilir. Forklift Ehliyeti, Ankara’da çok az kurum tarafından verilmektedir. Keçiören de ise sadece bir Sürücü Kursu tarafından verilmektedir. Fiyatı ise 10.000 TL civarındadır. 750 TL civarında da sınav ücreti bulunmaktadır. Siz de Forklift Ehliyeti almak için, Keçiören’de bir sürücü kursuna yazılmayı planlıyorsanız 0312 911 25 04 numaralı telefondan bilgi alabilirsiniz.

Keçiören Kepçe Ehliyeti

2024 KEÇİÖREN KEPÇE EHLİYETİ FİYATI

Bu bölümde sizleri, Kepçe Ehliyeti Fiyatları hakkında bilgilendireceğim. Bilindiği üzere 3 tür Kepçe Ehliyeti bulunmaktadır. Bunlar Ekskavatör, Beko Loder ve Loder türü kepçe ehliyetleridir. Kepçe ehliyeti almak için öncesinde bir kursa yazılıp, sınavlardan başarılı olmanız ve operatörlük belgesi almanız gerekir. Sonrasında bu operatörlük belgesini Nüfus Müdürlüğüne götürüp G sınıfı ehliyete çevirebilirsiniz. Keçiören kepçe ehliyeti veren tek sürücü kursu bulunmaktadır. Kepçe ehliyetinin fiyatı ise yaklaşık 10.000 TL’ dir. Bu ücrete 750 TL sınav harcı dahil değildir. 0312 911 25 04 numaralı telefondan daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Keçiören En Yakın Sürücü Kursu

KEÇİÖREN'DE SİZE EN YAKIN SÜRÜCÜ KURSU

Yazımızın bu bölümünde, mahalle mahalle Keçiören’de gidebileceğiniz Sürücü Kursu’nun telefon numarası bilgisini paylaşacağım. Siz de oturduğunuz mahalleye en yakın sürücü kursu telefon numarası bilgisine ulaşmak istiyorsanız aşağıdaki listeleri inceleyebilirsiniz. Aşağıda 4 adet mahalle listesine yer verdik. Bu listeler arasından mahallenizi bulup, paylaştığımız size en yakın keçiören’deki sürücü kursu numarasını edinebilirsiniz.

MAHALLENİZE EN YAKIN
SÜRÜCÜ KURSU
LİSTE 1
GÜZELYURTKARŞIYAKA
ÇALSEKİHİSAR
SARIBEYLERKARAKAYA
KÖRSELİKBAĞLUM

Yukarıdaki Keçiören mahallelerin birinde oturuyorsanız ve tüm sürücü belgelerini veren bir sürücü kursu arıyorsanız 0312 329 60 00 numaralı telefondan size en yakın sürücü kursuyla irtibata geçebilirsiniz.

Ay Simge Sürücü Kursu
MAHALLENİZE EN YAKIN
SÜRÜCÜ KURSU
LİSTE 2
KAFKASLARUFUKTEPE
KANUNİŞENYUVA
BADEMLİKAKTEPE
OSMANGAZİOVACIK

2. Listemizi, yukarıda sıraladığımız mahallerde oturan ve Keçiören’de yakın Sürücü Kursu arayan sürücü adayları için  hazırladık. Siz de yukarıdaki liste 2 de yer alan Keçiören mahallelerinden oturuyorsanız almak istediğiniz belge ile alakalı 0312 329 60 09 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Altıntaş Sürücü Kursu
MAHALLENİZE EN YAKIN
SÜRÜCÜ KURSU
LİSTE 3
ATAPARKBAĞLARBAŞI
KUŞCAĞIZADNAN MENDERES
TEPEBAŞIKÖŞK
19 MAYISYEŞİLTEPE
İNCİRLİKUYUBAŞI
GÜÇLÜKAYAGÜZELYURT
ÇİÇEKLİGAZİNO
EMRAHDUTLUK

Siz de Liste 3 de yer alan Keçiören mahallelerinden birisinde oturuyorsanız almak istediğiniz ehliyet ile alakalı 0312 378 33 10 numaralı telefondan bilgi alabilirsiniz.

Etlik Sürücü Kursu
MAHALLENİZE EN YAKIN
SÜRÜCÜ KURSU
LİSTE 4
ESERTEPEAYVALI
YAYLAAŞAĞI EĞLENCE
ETLİKEMRAH
İNCİRLİBASIN EVLERİ
ŞEHİT KUBİLAY 
Başkent Sürücü Kursu

Yukarıda paylaştığımız liste 4  de son listemizdir. Liste 4 te yer alan Keçiören mahallelerinden birisinde oturuyorsanız ve bir sürücü kursu arıyorsanız 0312 378 08 09 numaralı telefondan istediğiniz belge ile alakalı bilgi alabilirsiniz.

Elimden geldiğince eksik mahalle bırakmadan Keçiören de size en yakın, tüm sürücü belgelerini veren sürücü kurslarının telefon bilgilerini paylaşmaya çalıştım. Buna rağmen gözümden kaçan veya eksik kalan bir mahalle var ise 0312 911 25 04 numaralı telefondan bilgi alabilirsiniz. Yukarıda paylaştığım sürücü kursu numaraları Keçiören’de faaliyet gösteren ve tüm sürücü belgelerini veren sürücü kurslarının telefon numaralarıdır.

Cemre Sürücü Kursu

KEÇİÖREN SÜRÜCÜ KURSU MAKALESİ KAPANIŞ

Bu makalemizde sizleri Keçiören’deki Sürücü Kurları ve Ehliyet fiyatları hakkında bilgilendirmeye çalıştım. Sizleri sıkmayacak, açık ve net bir yazı kaleme alma gayretinde olduk. Buna rağmen eksik veya açıklığa kavuşmamış meseleler oldu ise 0312 911 25 04 numaralı telefondan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ensar Melik Sürücü Kursu olarak biz de Keçiören’de faaliyet gösteriyoruz. Bağlum, Kafkaslar ,Kuşcağız ,Tepebaşı ve Esertepede şubelerimiz bulunmaktadır. Tüm Ehliyet türlerini, Src Belgelerini, İş Makinası Operatörlüğü Belgelerini be Psikoteknik Belgesini vermekteyiz. Almak istediğiniz belge ile alakalı 0312 911 25 04 numaralı telefondan bizimle de iletişime geçebilirsiniz.

Şubelerimizin konumunu aşağıdaki haritadan görüntüleyebilirsiniz.

5 thoughts on “2024 KEÇİÖREN SÜRÜCÜ KURSU KAYIT REHBERİ”

 1. Şeymanur Yanar

  Merhaba arkadaslar bugün Direksiyon Sınavına girdim çok şükür tekte geçtim Naime hocama ve diğer hocalarda çok teşekkür ederim en kısa sürede sertifikami alırım inşallah

 2. Bütün süreçte yanımda olan Songül Hocaya çok teşekkür ediyorum. Kendisini iyi ki tanıdım. Samimi, güler yüzü ve güzel sohbetiyle derslerimiz hep çok güzel geçti. Ve direksiyon sınavımı geçtim. Kendisine çok teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız Hocamm.

  1. Ensar Melik Sürücü Kursu (Ankara-Keçiören)

   Hayırlı olsun. Güzel günlerde kullanın. Teşekkürlerinizi hocamıza ileteceğim.

 3. Irmak Öztürkler

  Ben bugün (10/12/2023) direksiyon sınavını geçtim. Mustafa ve Zafer Esen hocam sınavda yanımda bulunan kurum hocalarımdır. İkisine de teşekkür ediyorum. Sertifikamın da en kısa sürede çıkmasını arz ederim.

  1. Ensar Melik Sürücü Kursu (Ankara-Keçiören)

   Hayırlı olsun. Kazasız belasız güzel günlerde kullanmanızı dileriz.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir