Src 4 Belgesi Nedir? | Fiyatı Ne Kadar? | Nereden Nasıl Alınır?

Bu Yazımızda sizleri Src 4 Belgesi hakkında bilgilendireceğiz. Yazımızın sonunda, Src 4 ‘ün ne olduğunu, ne amaçla kimler tarafından alındığını, fiyatının ne kadar olduğu ve nereden nasıl alındığını öğreneceksiniz. Siz de tüm bu soruları ve daha fazlasını merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Ensar Melik Src Kursu olarak biz de Src 4 Belgesini vermekteyiz. Ankara Keçiören’nin Kuşcağız, Bağlum, Kafkaslar, Esertepe ve Tepebaşı bölgelerinde şubelerimiz bulunmaktadır. Src 4 Belgesi almak için 0312 911 25 04 numaralı telefondan bizimle de iletişime geçebilirsiniz.

Src 4 Belgesi Ankara Keçiören

 

 

Güncelleme: 25/19/2022 00:44

 

Src 4 Belgesi

Bilindiği üzere iş arayanların veya yeni işe girecek olanların almayı en çok istediği belgelerden birisi de Src Belgesidir. Src Belgesi yük ve yolcu taşıyanların alması zorunlu olan bir mesleki yeterlilik belgesidir. Bilindiği üzere 5 çeşit src belgesi bulunmaktadır. Bunlar Src 1 Belgesi, Src 2 Belgesi, Src 3 Belgesi, Src 4 Belgesi ve Src 5 Belgesidir. Bugünkü yazımız, Src Belgeleri arasında en çok tercih edilen belgelerden olan Src 4 belgesi hakkında olacak. Src belgesi nedir? sorusundan tutun, Src Belgesinin Fiyatı Ne Kadardır? sorusuna varıncaya kadar, tüm merak edilenleri altta yer verdiğimiz başlıklarda bulabileceksiniz. Hadi gelin Src 4 belgesi neymiş birlikte inceleyelim.

Src 4 Nedir ?

Src 4 belgesi, yurt içi yük ve kargo taşıyanların alması gereken mesleki yeterlilik belgesidir. Ticari amaçlı olarak yurt içinde yük ve kargo taşıyan kişilerin kullandıkları aracın ehliyetine ek olarak, Src 4 belgesine ve psikoteknik belgesine sahip olmaları gerekmektedir. Src 4 gibi Src 3 belgesi de yurt içinde yük ve kargo taşımaya imkan sağlar. Src 3 belgesini almış olanlar, Src 4 belgesini de almış sayılır. Ancak Src 3 ün sınavı Src 4 belgesine nazaran bir tık daha zordur.

Src 4 Belgesi Nerden Alınır?

Src 4 Belgesi alabilmek için Src belgesi veren bir mesleki yeterlilik kursuna yazılmanız gerekmektedir. Bilinenin aksine Src 4 belgesi sürücü kursları tarafından verilmemektedir. Sürücü kursları, siz başvuru yaptığınızda sizin evraklarınızı alıp anlaşmalı oldukları src kurslarına göndermektedirler. Src kursları kanun gereği sınırlı sayıdadır. Ensar Melik Src Kursu bu kurslardan birisidir ve Ankara Keçiören de faaliyet göstermektedir. Siz de Src 4 Belgesi almak istiyorsanız 0312 911 25 04 numaralı telefonumuzdan bizimle iletişime geçebilir ve detaylar hakkında bilgi alabilirsiniz.

 

Ce Sınıfı Tır Çekici Ehliyeti ve Src 4 Belgesi

Src 4 Belgesi Nasıl Alınır?

Src4 belgesi alabilmek için yukarıda da bahsettiğim üzere bir src kursuna, yani src belgesi veren bir mesleki yeterlilik kursuna kayıt yaptırmanız gerekmektedir. Siz kayıt yaptırdıktan sonra kursunuz yasal prosedürü başlatacaktır. Süreç şu şekilde ilerlemektedir: Öncelikli olarak yasa gereği almanız gereken dersleri alanında uzman usta öğreticilerden alırsınız. Daha sonra ise derste işlediğiniz konular kapsamındaki bir sınava girersiniz. Sınavdan başarılı olmanız durumunda ulaştırma bakanlığından kart parası ödemeniz için size bir mesaj gelecektir. Kart parasını Vakıf, Ziraat, Halk bankalarından birine ödemeniz halinde aynı gün içerisinde belgeniz e devletinize tanımlanacaktır.

Src 4 Belgesi Sınavı Ne Zaman?

 

Src 4 Belgesi Sınavı

Src 4 sınav tarihi kayıtlı olduğunuz kursa göre farklılık gösterebilmektedir. Türkiye genelinde uygulanan tek bir sınav tarihi bulunmamaktadır. Kursunuzun aday sayısına göre sınav tarihi farklılık gösterebilmektedir. Bakanlık başvuran adayların belli bir sayıya ulaşması durumunda sınav açtığından çoğu kursta ortalama 2-3 ayda bir sınav yapılmaktadır. Kurumumuz olan Ensar Melik Src Kursu da ise başvuran sayısının fazla olmasından dolayı ayda bir sınav yapılmaktadır. Bu durum Src Belgesini acil alma ihtiyacında olan adayların işlemlerini hızlıca halletmelerine zemin hazırlamaktadır. Acil Src 4 belgesi ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Src 4 Sınavı Nasıl Yapılıyor?

Src 4 sınavı iki aşamalı bir sınavdır. İlk olarak çoktan seçmeli sorulardan oluşan toplam 40 soruluk bir sınava girmeniz gerekmektedir. Bu sınavdan başarılı olunması durumunda ise 3 sorudan oluşan bir sözlü sınava girersiniz. Sözlü sınavda size yük taşımacılığı ile alakalı sorular sorulacaktır. Her iki aşamadan da başarılı olmanız halinde sınavdan başarılı sayılırsınız.

Başarısız Olmam Halinde Src 4 Sınavına Tekrar Girebilir Miyim?

Başarısız olmanız halinde dosyanız hemen yanmaz. Aynı dosya kapsamında toplamda 4 defa sınava girmek hakkınız bulunmaktadır. Sınavlara girmeseniz de haklarınız her sınav sonrası ilerler. Sınavdan başarısız olmanız durumunda ise yukarıda yaptığım açıklamalar kapsamında, yeniden sınav ücreti yatırarak diğer sınava girebilirsiniz.

Src 4 Ücreti Ne Kadar?

Src Belgesi

 

Src 4 Belgesi Fiyatı Ankara Keçiören

Src 4 Belgesi taban fiyatları devletçe belirlenmektedir. Bu nedenden dolayı Src 4 belgesi fiyatı aynı il sınırları içerindeki her kursta aşağı yukarı aynıdır. Fiyatlar, her yıl başında valiliklerce oluşturulan komisyonlarca belirlenmektedir. Güncel Src 4 belgesi fiyatları hakkında detaylı bilgi için Src Belgesi Fiyatları başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz. Yazımızda Src 4 belgesinin sınavlara ve devlete ödenecek ücretler dahil toplam ne kadar olduğu bilgisine yer verdik. Okumak için tıklayın.

Elimden geldiğince sizleri sıkmayacak, net bir yazı kaleme almaya çalıştım. Buna rağmen cevaplanmamış sorularınız kaldı ise 0312 911 25 04 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz, ya da aşağıda yer alan yorumlar kısmından bize sorularını sorabilirsiniz. Sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Sağlıklı günler dileriz.

Ensar Melik Src Kursu

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir