Src Sınav Tarihleri

Merhaba, bu yazımızda sizleri 2021 yılına ait en güncel Src Sınav Tarihleri hakkında bilgilendireceğim. Sizler de Src Sınavının ne zaman yapılacağını merak ediyorsanız, Covid-19 ile mücadele sürecinin sınav tarihlerini ne şekilde etkilediğini öğrenmek istiyorsanız, detayları yazımızın devamında öğreneceksiniz. Amacınız Src Belgesi almak ise ve tarihleri bundan dolayı merak ediyorsanız 2021 yılına ait en güncel Src fiyatları için Src Fiyatları başlıklı yazımıza da göz atabilirsiniz. Lafı fazla uzatmadan gelin Src Sınav Tarihleri ne zamanmış birlikte inceleyelim:

Sürücü, Src,Psikoteknik

Src Sınavı Ne Zaman?

Covid 19 süreci bilindiği gibi Tüm Eğitim kurumlarını etkiledi. Bundan dolayı Src Sınav tarihlerini normal zamanda ve Covid 19 sürecindeki zamanda olarak ikili bir tasnife tabi tutmakta fayda görüyorum:

A) Covid-19 Sürecinde Src Sınav Tarihleri

Bilindiği üzere Covid-19 ile mücadele kapsamında Cumhurbaşkanlığı kararı ile ikinci bir bildirime kadar hafta sonları sokağa çıkmak yasaklandı. Bu yasaktan her eğitim kurumu gibi Src Kursları da etkilendi. Bakanlıkça alınan karar doğrultusunda Src Kurslarında verilen teorik eğitimin uzaktan yapılabileceği kararlaştırıldı. Her ne kadar Src Kursları tarafından adaylar sınav aşaması getirilse de, hafta sonu sokağa çıkma yasağı olduğundan sınavlar yapılamıyor. Bu durum bir çok adayın mezun olamamasına sebep oluyor.

Milli Eğitim Bakanlığı Aralık ayında Src Kurslarına gönderdiği bir yazı ile 4 Ocak 2021 tarihine kadar Tüm sınavların askıya alındığını duyurdu. 4 ocak sonrasına ilişkin bir açıklama ise yapmadı. 4 Ocak sonrası ile alakalı durumun salgının seyrine göre netleşeceği belirtildi. 4 ocak sonrası ile alakalı durum için bakanlığın yapacağı açıklama beklenmekte. Bir açıklama yapılana kadar 4 ocak sonrası hakkında sağlıklı bir şey söylemek mümkün değil. Açıklamanın yapılması halinde sitemiz üzerinden hızlıca bilgilendirme yapılacağını da belirtmek isterim. Ara ara sitemize göz atarak açıklama halinde durumdan haberdar olabilirsiniz. Linke tıklayarak, sayfanın altında yer alan son yazılar kısmına ara ara göz atabilir, açıklama yapılması halinde durumdan hızlıca haberdar olabilirsiniz. Belirtmek isterim ki, açıklamanın bu hafta yapılması beklenmekte.

B) Normal Zamanda Src Sınav Tarihleri

Kurumumuzda normal şartlarda her ayın son haftası sınav yapılmaktadır. Src belgenizi almak ise ortalama 1 ay civarı sürmektedir. Yasakların kalkması halinde süreç bu şekilde işlemeye devam edecektir. Adaylarımız ortala 20-30 günlük bir sürede mezun edilecektir. Detaylı bilgi için bizlere 0312 911 25 04 numaralı telefonumuzdan ulaşabilirsiniz.

Forklift Ehliyeti Fiyatı

Kapanış

Elinden geldiğince sizleri sıkmayacak netlikle bir yazı kaleme almaya çalıştım. Buna rağmen aklınızda cevaplanmayan sorular kaldıysa 0312 911 25 04 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz. Yada bu makaleyi telefon üzerinden okuyorsanız, sağ alt köşede yer alan Whatsapp danışma hattından bize yazabilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir