Ehliyet Harçlarına Ne Kadar Zam Geldi 2024

Yeni yıla girmemiz ile beraber ehliyet sertifikasını almış bekleyen ve yeni ehliyet alacak adaylarca en çok sorulan sorulardan birisi de ehliyet harçlarına ne kadar zem geldiği sorusu oldu. Bilindiği üzere her senenin başında bir çok şeye zam geldiği gibi ehliyet harçlarına da zam gelmekte. Genel olarak zam oranı enflasyon oranında veya onu yakın seviyede seyretmektedir

Ehliyet harç ücretleri 3 ayrı kategoriye ayrılmaktadır. A Sınıfı ehliyet alacaklar için harç ücretleri, B sınıfı sınıfı ehliyet alacaklar için harç ücretleri ve Ağır vasıta ehliyeti alacaklar için harç ücretleri. B sınıfı ehliyet için 2024 harç ücreti 5.080,40 TL olmuştur. Diğer ehliyet türleri için harç ücretini merak ediyorsanız veya B ehliyeti harç ücretinin hangi kalemlerden oluştuğunu öğrenmek istiyorsanız, ehliyet harçları başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz. Göz atmak için tıklatın.

src belgesi fiyatı Ankara

Ayrıca belirtmekte fayda görüyorum. Bilindiği üzere Ocak ayından itibaren src belgelerine de fazm gelmiş durumda. Ehliyetinizi dolmuş, taksi, otobüs, tır gibi ticari araçları kullanmak için aldıysanız, ehliyetinizin yanında src belgenizin de olması gerekmektedir. Src belgesi fiyatları hakkında bilgi almak için 2024 src fiyatları başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz. Okumak için tıklayınız.

Elinde geldiğince sizleri sıkmayacak kısa bir yazı kaleme almaya çalıştım. Umarın verdiğim bilgiler ile faydalı olabilmişimdir. Hepinize sağlıklı günler dilerim.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir