Psikoteknik Belgesi

Psikoteknik 2022

Bu yazımız psikoteknik hakkında genel bilgiler içermektedir. Kimlerin psikoteknik alması gerektiğini öğrenmek istiyorsanız “Kimler Psikoteknik Raporu almalıdır?” başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz. Okumak için Tıklayın

Merhabalar. Bu yazımızda Psikoteknik Belgesi Nedir? Nereden Alınır? Sorularına yanıt bulacaksınız. Sizleri aydınlatacak ve sıkmayacak bir yazı kaleme almaya çalışacağım. Lafı fazla uzatmadan Psikoteknik Belgesi Nedir? Yada bazılarının değişiyle Psikoteknik Raporu Nedir? Sorusuna yanıt verelim:

Psikoteknik Raporu Nedir?

Psikoteknik raporu, Sağlık Bakanlığından psikoteknik raporu vermek için ruhsat almış özel kuruluşlarca verilen, bu belgeyi almak için müracaat eden kişinin psikolojik durumunun sürücülük yapmaya elverişli olduğunu gösteren resmi bir belgedir. Lafın özü bu belgeyi alarak “Benim psikolojim sürücülük yapmaya elverişli” demiş oluyorsunuz. Bu belgenin olayı bu! Peki Psikoteknik Raporunu nasıl alasınız? Kısaca bunu da açıklayalım.

Psikoteknik Raporu Nasıl Alınır?

Psikoteknik Raporu alabilmek için yaklaşık bir saat süren psikolog eşliğinde bir teste tabi tutulursunuz. Bu test Psikoteknik merkezinde yer alan simülatörde yapılır. Bu test ile sizin psikolojik durumunuzun sürücülük yapmaya elverişli olup olmadığı ölçülür. Bu testen başarılı olmanız durumunda psikoteknik raporunuz 3-4 içinde psikoteknik merkezi tarafından hazırlanıp resmi onayları alınarak tarafınıza teslim edilir.

Psikoteknik randevusu almak için bizi arayabilirsiniz 0312 911 25 04.  Ensar Melik Eğitim Kurumları olarak sizlere hizmet vermekten mutluluk duyarız. Psikoteknik Merkezimiz Ankara’da faaliyet göstermektedir. Ankara ve Türkiye’ nin her bölgesine hizmet vermekteyiz.

Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?