2024 B SINIFI SÜRÜCÜ BELGESİ

OTOMOBİL EHLİYETİ

Bu yazımız B sınıfı ehliyet, yani manüel ve otomatik vites ehliyet hakkında genel bilgiler içermektedir. Eğer B sınıfı ehliyetin 2021 yılında ne kadara mal olduğunu öğrenmek istiyorsanız, yani sürücü kursu fiyatlarını öğrenmek istiyorsanız Tıklayın.

Bizce otomobil kullanmak herkesin hakkı. Eğer otomobil kullanmak sizin de tutkunuz ise B sınıfı sürücü belgesi olarak trafiğe çıkabilirsiniz.

B Sınıfı Sürücü Belgesi alabilmek için 18 yaşını doldurmuş olmak ve en az ilkokul mezunu olmak yeterli.

B sınıfı sürücü belgesinin iki türü vardır:

B Sınıfı Manüel Vites Ehliyeti

B sınıfı manüel vites ehliyeti olan kullanıcılar hem manüel vites otomobilleri hem de otomatik vites otomobilleri kullanabilirler. Bu ehliyet türü yalnızca otomobil kullanmayı planlayanların alabilecekleri en kapsamlı ehliyet türüdür.

Kullanabildiği Araçlar (Manüel Vitesli Otomobil, Otomatik Vitesli Otomobil)


B Sınıfı Otomatik Vites Ehliyet

B sınıfı otomatik vites ehliyeti olan kullanıcılar sadece otomatik vites otomobilleri kullanabilirler. Bu ehliyet türü otomobil kullamayı planlayan ancak manüel vites kullanma konusunda kaygıları olan adaylar için uygun ehliyet türüdür.

Kullanabildiği Araçlar (Otomatik Vitesli Otomobil)


Gerekli Evraklar

– 4 Adet Vesikalık Fotoğraf
– Öğrenim Belgesi (Diploma)
– Kimlik Fotokopisi
– Adli Sicil Kaydı
– Sağlık Raporu


Hemen Kayıt Olun

Uzman kadromuz ve modern eğitim anlayışımız ile ENSAR MELİK Sürücü Kursunda başarısızlığa yer yok. Hemen kayıt olun erken kayıt fırsatlarımızdan yararlanın.