Bizi Arayın

Direksiyon Sınavı Hakkında Duyuru

Değerli okurlarımız, bilindiği üzere 2 Ocak tarihinde direksiyon sınavlarının ne zaman yapılacağı ile alakalı sizleri aydınlatıcı bir yazı kaleme almıştık. Bu yazı sonucunda Türkiye’ nin dört bir yanında direksiyon sınavının ne zaman yapılacağını merak eden okurlarımıza yardımcı olmaya çalıştık. Okumamış olan okurlarımız bu yazıya linke tıklayarak ulaşabilirler.

Yazımızın yayınından 2 gün sonra yani 4 Ocak tarihinde Bakanlık tarafından bir genelge yayınlandı. Bu genelgeyi okuyan bir çok okurumuzun kafasının karıştığını bize gelen yoğun sorulardan anlamış bulunuyoruz. Bu nedenden dolayı söz konusu genelgeyi sizler için açıklama ihtiyacı hasıl oldu.

Değerli okurlarımız, belirtmek isterim ki yayınlanan genelge direksiyon sınavlarına ilişkin olmayıp yüz yüze eğitim ile alakalıdır. Bu nedenden dolayı direksiyon sınavları ile alakalı net bir tablo önümüze koymamaktadır. Belirtmek isterim ki, direksiyon sınavlarını yasaklayan bir bakanlık yazısı da bulunmamaktadır. Yani direksiyon sınavları idare tarafından hukuken yasaklı durumda değildir. Peki o zaman neden direksiyon sınavları yapılmıyor? sorusunu sorduğunuzu duyar gibiyim. Bunun sebebi şudur:

Direksiyon sınavı yıllardır hafta sonları yapılmaktadır. Bakanlığın bütün planlaması alt yapısı buna göre ayarlanmıştır. Personel kadrosunun planlaması da buna göre yapılmıştır. Bu nedenden dolayı hafta içi sınav yapılamamaktadır. Malumunuz hafta sonları da sokağa çıkma yasağı var. Bu nedenden hafta sonları da sınav yapılamıyor. Bu durum sınavların hafta içi de hafta sonu da yapılamaması gibi olumsuz bir tabloyu ortaya çıkartmaktadır.

Ocak ayında hafta sonu sınavların yapılması, sınava girecek adayların yasaktan müstesna tutulması yönünde bakanlık nezdinde yapılan çalışmalar sürmekte. Süreci yakından takip ediyoruz. Bir gelişme olması halinde sizleri ivedi şekilde sitemizden haberdar edeceğiz. Gelişme olduğunda haberdar olmak için Anasayfamızın alt kısmında yer alan son yayınlanan yazılara ara ara göz atmanızı öneririm. Bu bölümde direksiyon sınavların ne zaman yapılacağının yanı sıra, sizler için faydalı olacak onlarca güncel yayına ulaşabilirsiniz. Bu bölüm her gün sizler için güncellenmekte ve yeni yazılar gelmektedir.

Dediğim gibi, direksiyon sınavlarının ocak ayında hafta sonları yapılması için bakanlık ile yapılan görüşmeler devam etmektedir. Süreci yakından takip ediyoruz. Bir gelişme olma ihtimali her geçen gün kuvvetlenmekte. Gelişme olmaz ise, sokağa çıkma yasakları bitene kadar direksiyon sınavlarının yapılamayacağını üzülerek belirtmek isterim. Dediğim gibi gelişme olması durumunda sizleri bilgilendireceğiz. Sitemizi takipte kalmaya devam edin.

Sağlıklı günler dileriz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?