Direksiyon Sınavı Ne Zaman Yapılacak?

Bilindiği üzere Covid-19 ile mücadele kapsamında, Cumhurbaşkanlığı talimatı ile ikinci bir bildirime kadar, hafta sonları sokağa çıkma yasağı ilan edilmiştir. Bu yasaktan diğer tüm eğitim kurumlar gibi sürücü kursları da etkilenmiştir. Ancak sürücü kurslarının etkilenme hali diğer kurumlardan farklı olarak direksiyon sınavlarının yapılamaması ve teorik derslerin uzaktan yapılması şeklinde vuku bulmuştur. Elektronik sınavların yapımına ise tüm hızı ile devam edilmektedir. Direksiyon dersleri kalabalık ortamda yapılmadığı ve bire bir şeklinde verildiği için virüsün yayılımı açısından tehlikeli görülmemiş ve direksiyon derslerine de devam yönünde kararı alınmıştır.

Faaliyetlere yukarıdaki açıklamalar kapsamında devam edilmesine rağmen, maalesef hafta sonu sokağa çıkma yasağı olduğu için, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgeye göre 4 Ocağa kadar direksiyon sınavları iptal edilmiştir. 4 ocaktan sonrası ile alakalı ise bir bilgilendirme yapılmamış, salgının seyrine göre politika izleneceği bilgisi paylaşılmıştır. Son gelen duyumlar, Ocak ayı içerisinde, bakanlıkça belirlenecek takvim içerisinde kontrollü olarak sınavlara başlanacağı yönündedir. Alınan duyumlara göre önce Cumartesi günleri sınırlı sayıda aday ile sınavlara başlanacak, zaman içerisinde normalleşme sağlanacaktır.

Belirtmekte fayda var ki, bu konuya ilişkin bakanlıkça yapılan resmi bir açıklama bulunmamaktadır. Ondan dolayı yukarıda paylaştığımız bilgiler duyum mahiyetinde olup kesin bilgiler ihtiva etmemektedir. Salgın seyrinin, içerisinde olduğumuz zaman dilimindeki gibi düşüş göstermesi halinde, bakanlığın sınavların yapılması yönünde aksiyon alacağı kuvvetle muhtemeldir.

Bakanlık tarafından açıklama yapılmadığı sürece üçüncü ağızdan yapılan bilgilendirmelere itibar edilmemesinde fayda bulunmaktadır. Ensar Melik Eğitim Kurumları olarak bakanlık tarafından açıklama yapıldığı zaman, sizleri durumdan ivedilikle haberdar edeceğiz. Sitemizi takipte kalmaya devam ediniz. Takipte kalmak için linke tıklayıp, açılan sayfanın en altındaki son yayınlanan yazılara ara ara göz atabilirsiniz. Yeni bir gelişme olduğunda bu kısımdan sizleri haberdar edeceğiz.

Forklift Ehliyeti, Tavan Vinci Operatörlük Belgesi, Ekskavatör Ehliyeti, Beko Loder Ehliyeti, Silindir Operatörü Belgesi, Mobil Vinç Operatörü Belgesi(Mobil Vinç Ehliyeti), Personel Yükseltici Operatörü Belgesi

Sonradan gelen açıklama: Bilindiği üzere makalemizin yayın tarihinden 2 gün sonra,  yani 4 ocak tarihinde Bakanlık yeni bir yazı yayınladı. Yayınlanan yazının birçok kişide kafa karışlığına yol açtığını gözlemledik. Bunun üzerine bizlere gelen yoğun sorular açıklayıcı bir metin yayınlama ihtiyacını doğurdu. Metni okumak için tıklayabilirsiniz.

Sağlıklı günlerde yüzlerimizin gülmesi dileği ile…
Ensar Melik Eğitim Kurumları Ailesi

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?